Assistance dla samochodów elektrycznych i spalinowych. Różnica jest już podczas zgłoszenia

Nie da się ukryć, że rozwój samochodów elektrycznych i hybrydowych znacząco wpłynął na cały rynek motoryzacyjny. Nie tylko na producentów aut i części, ale także na firmy ubezpieczeniowe i assistance. Te ostatnie zwłaszcza musiały sporo zmienić w obsłudze klientów.

Nie można porównywać usługi assistance dotyczącej samochodu spalinowego z usługą dla samochodu elektrycznego. Zmiana jest już na samym początku, gdy dzwoni klient. – Konsultant musi być gotowy na to, że dostanie pytania spoza standardowej puli – mówi w rozmowie z portalem "Newseria Biznes" Mikołaj Siwecki ze Starter24.

Konieczne jest nie tylko odpowiednie przeszkolenie i uprawnienia dla osoby obsługującej assistance, ale również umiejętność odpowiedzi na niestandardowe dotąd pytania zgłaszającego. – Jest dużo zgłoszeń dotyczących samej obsługi samochodu – mówi Mikołaj Siwecki ze Starter24. – Nie wynika to z awarii auta, ale z niewiedzy użytkownika i tego, ze ta technologia jest nowością – dodaje.

Źródło: Newseria Biznes

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki i mechanika:

Torque Vectoring – więcej niż ESP Czy warto kupić kilkuletnie, nieużywane opony? Kolory tablic rejestracyjnych w Polsce – co oznaczają? Najgorsze silniki Diesla, których nie polecamy w samochodach używanych Drobiazgi, które warto mieć w samochodzie. Zwróć na nie uwagę przy zakupie Ciśnienie LPG w instalacji gazowej. Niemal wszystko zależy od temperatury Smart Cities – pojęcie, które zmienia wszystko! Jedziesz oglądać samochód, a na miejscu złom? Należy ci się odszkodowanie Wolne koło pasowe alternatora - działanie i diagnostyka Mechanizmy różnicowe o ograniczonym poślizgu – sprzęgło wiskotyczne [część 3] Regeneracja części - co warto, a czego nie warto naprawiać? Czy można naprawiać lampy LED? Oficjalnie nie, na własną rękę jak najbardziej

Popularne w tym tygodniu:

Prawo jazdy z kodem 78. Mniej stresu i wymagań, większa szansa na zdanie Kierunkowskaz niezgody. Polacy się kłócą, ale sądy i policja mówią jasno Typ zbiornika ma znaczenie. Nie każdy przejdzie badanie Znak jest, ale mandatu nie przyjmuj. Prawnik tłumaczy, co musisz zrobić Spokojna jazda też psuje auto. Oto 5 usterek, które na to wskazują Wysoka kara za błąd po kupnie auta. Brak czasu nie jest wymówką Czy można pomijać biegi w manualnej skrzyni? To zależy od kilku czynników Masz naklejkę z imieniem dziecka? Zerwij, nim dojdzie do tragedii Znak T-6 gubi kierowców. Wielu nie wie, kiedy należy użyć kierunkowskazu Dolewka oleju może słono kosztować. W nowych autach trzeba uważać Dlaczego auto elektryczne ładuje się wolno? Nie panikuj. Czasem tak po prostu musi być Eksperci radzą: jak dobrze kupić samochód z automatyczną skrzynią biegów?