Pomóż nam tworzyć Autokult! Co chcesz tu zmienić?

Assistance dla samochodów elektrycznych i spalinowych. Różnica jest już podczas zgłoszenia

Nie da się ukryć, że rozwój samochodów elektrycznych i hybrydowych znacząco wpłynął na cały rynek motoryzacyjny. Nie tylko na producentów aut i części, ale także na firmy ubezpieczeniowe i assistance. Te ostatnie zwłaszcza musiały sporo zmienić w obsłudze klientów.

Nie można porównywać usługi assistance dotyczącej samochodu spalinowego z usługą dla samochodu elektrycznego. Zmiana jest już na samym początku, gdy dzwoni klient. – Konsultant musi być gotowy na to, że dostanie pytania spoza standardowej puli – mówi w rozmowie z portalem "Newseria Biznes" Mikołaj Siwecki ze Starter24.

Konieczne jest nie tylko odpowiednie przeszkolenie i uprawnienia dla osoby obsługującej assistance, ale również umiejętność odpowiedzi na niestandardowe dotąd pytania zgłaszającego. – Jest dużo zgłoszeń dotyczących samej obsługi samochodu – mówi Mikołaj Siwecki ze Starter24. – Nie wynika to z awarii auta, ale z niewiedzy użytkownika i tego, ze ta technologia jest nowością – dodaje.

Źródło: Newseria Biznes

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki i mechanika:

Paliwa zimowe dla silników ZS od strony technicznej Jak sprawdzić liczbę punktów karnych? Co wpływa na średnicę zawracania? Jazda autostradą to oszczędność? Olej silnikowy – co wchodzi w jego skład? Karta kierowcy – unieważnienie lub zawieszenie Bębny, ale nie do grania - hamulce bębnowe Odmowa przyjęcia mandatu a jego zaskarżenie. Są duże różnice Od kandydata do kierowcy. Krok po kroku do prawa jazdy kat. B Czy Škoda Scala zagrozi Volkswagenowi Golfowi? Na papierze widać różnice Omijanie na przejściu dla pieszych. Nic nie robili sobie z obecności policjanta WP Pomaga: solidne i tanie auto do 53 tys. zł

Popularne w tym tygodniu:

Czy można wyprzedzać traktor na podwójnej ciągłej? Tak, ale jest jeden warunek Kto jest winny kolizji, jeśli wyprzedzany skręcił w lewo? Nawet sąd miał wątpliwość Jak długo można "parkować" na pasie awaryjnym autostrady? Zgodnie z prawem - w nieskończoność Wielu kierowców nie wie, ale sporo takich aut może parkować za darmo Kontrola prędkości bez znaków. Mamy listę nieoznakowanych aut Czarny, niebieski, szary – kolor spalin ma znaczenie. Po nim poznasz usterkę Piszczy, wyje, stuka. Mechanicy podpowiadają, jak rozpoznać odgłosy awarii samochodu Limity zawartości alkoholu za granicą. W wielu krajach Europy dla młodych są inne Kradną po cichu w minutę. Jest prosty sposób, by się zabezpieczyć Czy za prędkość na autostradzie można stracić prawo jazdy? Zobacz, jakie są przepisy Mity na temat olejów. Co mówi kolor o jego stanie? Niski przebieg używanego auta to nie zawsze zaleta. Zobacz, co się niszczy i na co trzeba uważać