Nissan Ariya i 5 rzeczy, które warto o nim wiedzieć. Nie, cen jeszcze nie znamy

Wirtualnie zadebiutował w lipcu 2020 roku, a 9 miesięcy później przyjechał do Polski. Nissan Ariya ciągle jest daleki od wyjechania na drogi, ale widziałem już przedprodukcyjny prototyp. Na filmie pokazałem 5 kluczowych cech elektrycznego crossovera.

Nissan Ariya z bliska — wideo

Kto jak kto, ale Nissan wie, jak robić samochody elektryczne. W końcu zajmuje się nimi od 10 lat. Po Leafie i E-NV200 przyszedł czas na klasykę gatunku, czyli rodzinnego crossovera. Nazywa się Ariya, a do salonów trafi na początku 2022 roku. Na długo przed pojawieniem się auta w sprzedaży mogłem spotkać się z jego prototypem, który zawitał do Warszawy.

Wiedziałem, że muszę zacząć od najważniejszego: dlaczego pod maską nie ma bagażnika? Choć samochód powstał na przeznaczonej dla elektryków płycie CMF-EV, to nie udało się wygospodarować miejsca na dodatkowy kufer. A raczej: nie chciano go wygospodarować. Zamiast tego Nissan postawił na przestronną kabinę z przodu, co czuć po wejściu do auta.

Rozmiarami Ariya plasuje się pomiędzy Qashqaiem a X-Trailem, choć rozstaw osi (2,77 m) jest zauważalnie większy niż w spalinowych crossoverach. Na uwagę zasługuje też zasięg, który ma wynieść do 500 km, oraz osiągi. Topowa wersja rozpędzi się do setki w 5,1 s. Niestety, odpowiedź na pytanie o ceny poznamy dopiero jesienią 2021 roku, bo wtedy importer zacznie zbierać zamówienia od klientów.

Nissan Ariya na chwilę wjechał do Polski. Widziałem go i wiem, że warto czekać

Jeśli szukasz rodzinnego crossovera, to z Japonii wkrótce przyjedzie nowy gracz. Nazywa się Nissan Ariya, ma mnóstwo miejsca w środku, świetne osiągi…

Obserwuj nas na Instagramie:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Relacje:

Wszystko jest względne - czyli o tym, jak średniej wielkości SUV z USA w Europie staje się ogromny Nowość targów w Genewie, która skradła nasze serca to szwedzkie kombi - Volvo V60 Abarth 500 R3T tuż przed Barbórką [galeria] Mateusz Żuchowski i Zbyszek Urbański przyglądają się nowościom technologicznym Škody Battle Royale - 1 mila po raz pierwszy - fotorelacja Poznań pobił Genewę. Duet na stoisku Porsche powalił mnie na kolana Klienci aut za milion są nie tam, gdzie się ich spodziewasz. W lidze superaut nadal panuje eldorado Lexus ES prezentuje: Opowieść o dobrym designie Stacja Klasyki - odwiedzamy pierwsze w Polsce miejsce stworzone dla aut klasycznych Wsiądź za kierownice modeli Škody pokazywanych w Genewie – wirtualny spacer Poznań Motor Show 2012 [relacja autokult.pl] BMW i WOŚP szkolą dziennikarzy [relacja autokult.pl]

Popularne w tym tygodniu:

Klasyki na ulicach. Fotospot Youngtimer Warsaw sprawił, że piesi zapominali dokąd idą