Nissan Ariya i 5 rzeczy, które warto o nim wiedzieć. Nie, cen jeszcze nie znamy

Wirtualnie zadebiutował w lipcu 2020 roku, a 9 miesięcy później przyjechał do Polski. Nissan Ariya ciągle jest daleki od wyjechania na drogi, ale widziałem już przedprodukcyjny prototyp. Na filmie pokazałem 5 kluczowych cech elektrycznego crossovera.

Nissan Ariya z bliska — wideo

Kto jak kto, ale Nissan wie, jak robić samochody elektryczne. W końcu zajmuje się nimi od 10 lat. Po Leafie i E-NV200 przyszedł czas na klasykę gatunku, czyli rodzinnego crossovera. Nazywa się Ariya, a do salonów trafi na początku 2022 roku. Na długo przed pojawieniem się auta w sprzedaży mogłem spotkać się z jego prototypem, który zawitał do Warszawy.

Wiedziałem, że muszę zacząć od najważniejszego: dlaczego pod maską nie ma bagażnika? Choć samochód powstał na przeznaczonej dla elektryków płycie CMF-EV, to nie udało się wygospodarować miejsca na dodatkowy kufer. A raczej: nie chciano go wygospodarować. Zamiast tego Nissan postawił na przestronną kabinę z przodu, co czuć po wejściu do auta.

Rozmiarami Ariya plasuje się pomiędzy Qashqaiem a X-Trailem, choć rozstaw osi (2,77 m) jest zauważalnie większy niż w spalinowych crossoverach. Na uwagę zasługuje też zasięg, który ma wynieść do 500 km, oraz osiągi. Topowa wersja rozpędzi się do setki w 5,1 s. Niestety, odpowiedź na pytanie o ceny poznamy dopiero jesienią 2021 roku, bo wtedy importer zacznie zbierać zamówienia od klientów.

Nissan Ariya na chwilę wjechał do Polski. Widziałem go i wiem, że warto czekać

Jeśli szukasz rodzinnego crossovera, to z Japonii wkrótce przyjedzie nowy gracz. Nazywa się Nissan Ariya, ma mnóstwo miejsca w środku, świetne osiągi…

Obserwuj nas na Instagramie:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Relacje:

O rozbitym mclarenie mówiła cała Polska. Po wyroku sądu właściciel auta przerywa milczenie: "To kpina" Z sci-fi do rzeczywistości: jak Volkswagen I.D. Vizzion robi rzeczy, które do tej pory znaliśmy tylko z filmów Napędy AWD i 4WD Forda w teorii i w praktyce Verva Street Racing 2013 & Top Gear Live [relacja autokult.pl] Jazda defensywna – co to takiego? SUV to luksus, na który cię stać! O ile dobrze policzysz... Mój pierwszy raz na Goodwood Festival of Speed: nic już nie będzie niesamowite Pierwszy salon BMW M w Europie powstał w Mikołowie. "Zbudujemy nasz własny tor testowy" Ściganie mają we krwi. Madison i Chase McQueen o samochodach i nowym Mustangu Bullitt Elektryczne silniki, nowe multimedia i Gucci Mane. Bernard Loire zdradza przełomowy plan Maserati Peugeot prezentuje w Genewie przyszłość motoryzacji. Będzie ekologicznie i emocjonująco Otwarcie sezonu 2011 w Warsaw Motorsport Academy [relacja autokult.pl]

Popularne w tym tygodniu:

Kongres Nowej Mobilności pokazał, że przyszłość to nie tylko elektryczne auta. Miasta czeka coś innego