Pomóż nam tworzyć Autokult! Co chcesz tu zmienić?

Najważniejsze wydarzenie dotyczące przyszłości mobilności odbędzie się w Łodzi!

Partner akcji: Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych

Czy elektromobilność to temat na dziś, czy może jeszcze zagadnienie jutra? Czy jesteśmy gotowi na poszerzanie krajowej floty samochodów elektrycznych? Czy to szansa na czystszą przyszłość, czy może zagrożenie z zakresu bezpieczeństwa energetycznego? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci podczas Kongresu Nowej Mobilności, który odbędzie się w Łodzi 7–8 października 2021.

Fot. Adobe Stock

Tematów dotyczących ściśle zagadnienia elektromobilności zarówno na skalę globalną, jak i lokalną jest bardzo wiele. W sytuacji, gdy na horyzoncie pojawia się pewnego rodzaju novum, nie jest niczym zaskakującym, że towarzyszą mu pytania czy też wątpliwości odnośnie szans lub potencjalnych, często stereotypowych zagrożeń, które zmiana i następująca po niej nowa rzeczywistość przyniosą ze sobą.

Spojrzenie na Nową Mobilność z wielu perspektyw

Elektromobilność staje się częścią naszej rzeczywistości, wokół niej toczy się wiele rozmów i dyskusji. Bardzo ważne jest, żeby na te tematy rozmawiać z najlepszymi specjalistami w tej dziedzinie, a wiedzę czerpać od czołowych ekspertów. Taka możliwość pojawi się już niedługo, podczas Kongresu Nowej Mobilności, który odbędzie się na początku października, w Łodzi.

To wydarzenie o absolutnie unikatowym formacie oraz skali, którego tematem przewodnim będzie "Nowa Mobilność", a więc takie zagadnienia jak: Zrównoważony Rozwój, Mobilność, z naciskiem na elektromobilność czy infrastruktura ładowania, która jest kluczowym elementem dopełniającym, a jednocześnie warunkiem sukcesu w nowej rzeczywistości oraz wiele innych ważnych zagadnień, które już dzisiaj są częścią rewolucji, jaka dokonuje się w zakresie osobistego poruszania się. A także tych, które pojawią się w najbliższej przyszłości.

Kompleksowe ujęcie tematu Nowej Mobilności

Ilość i różnorodność aktywności, które odbędą się w dniach 7–8 października w ramach kongresu, jak również podczas wydarzenia towarzyszącego, jakim będzie manufaktura elektromobilności odbywająca się w dniach 8–9 października, to tak naprawdę kompletna odpowiedź na potrzebę informacji w zakresie wszystkich związanych z tym tematem zagadnień.

Podczas wydarzeń poruszonych zostanie bardzo wiele tematów, które dziś prowokują najwięcej pytań: jak wygląda rynek używanych samochodów elektrycznych, czy pojazdy takie sprawdzają się w sektorze transportu i logistyki. A także czy rozwiązania z dziedziny elektromobilności pomagają w rozwoju ogólnie pojętego biznesu i wzrostu gospodarczego, także w kontekście potencjalnego zakończenia produkcji i sprzedaży samochodów spalinowych w Unii Europejskiej, z analizą pakietu legislacyjnego "Fit for 55" zaproponowanego przez Komisję Europejską włącznie.

Najlepsi specjaliści i eksperci w jednym miejscu

Jedną z najmocniejszych stron Kongresu Nowej Mobilności są eksperci, którzy będą osobiście brali udział w konferencjach, panelach dyskusyjnych oraz będą obecni przy okrągłych stołach. Będzie można wysłuchać opinii osób kierujących strukturami najbardziej znaczących polskich przedsiębiorstw oraz organizacji, które są zaangażowane w obecny i przyszły kształt nowej mobilności w Polsce.

Spośród wielu znamienitych nazwisk można będzie wysłuchać między innymi: Tomasza Wolanowskiego, prezesa zarządu ABB Polska, Rafała Czyżewskiego, prezesa zarządu Greenway Polska, posła Dariusza Wieczorka, przewodniczącego w podkomisji do spraw elektromobilności czy Artura Lorkowskiego, zastępcę prezesa zarządu w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także kilkudziesięciu ekspertów i specjalistów.

Obecność osób zarządzających organizacjami, których działania mają bezpośredni wpływ na rozwój elektromobilności w Polsce, ich wiedza oraz fachowa opinia na temat poruszanych zagadnień pozwoli uczestnikom Kongresu Nowej Mobilności na zdobycie konkretnych informacji jak również rozwianie wielu wątpliwości. To niepowtarzalna okazja, by poznać strategię rozwoju przedsiębiorstw, organizacji rządowych i pozarządowych, a także zadać pytania o możliwości współpracy pomiędzy tymi instytucjami w celu jak najlepszego stopnia rozwoju e-mobilności w Polsce.

Strategiczne wsparcie partnerów wydarzenia

Kongres Nowoczesnej Mobilności jest wydarzeniem wspieranym przez wielu partnerów, nie tylko od strony organizacyjnej, ale przede wszystkim od strony merytorycznej. Pośród partnerów merytorycznych znajdziemy między innymi Brytyjską Ambasadę w Warszawie, miasto Łódź, Ambasadę Finlandii w Warszawie, a także firmy takie jak Orlen, Arval, pwc, Porsche, Volskwagen, Audi czy Skoda.

Wsparcie Kongresu przez czołowych przedstawicieli rynku motoryzacyjnego, ale także finansowego i przemysłu związanego ściśle z elektromobilnością pokazuje, że zagadnienia dotyczące zrównoważonego rozwoju mobilności w Polsce, ale także globalnie, są niezwykle ważne. Budujący jest także fakt, że tak wiele instytucji angażuje się w dialog i rozmawia o przyszłości, która bez żadnych wątpliwości jest elektryczna czy zelektryfikowana.

Elektromobilność na wyciągnięcie ręki!

Od razu po zakończeniu Kongresu Łódzka Manufaktura zmieni się w strefę elektromobilności otwartą dla wszystkich. Manufaktura Elektromobilności to wydarzenie, gdzie każdy będzie mógł "dotknąć" tego, co wiąże się z nadchodzącą zmianą. Poza strefą edukacyjną, w której odbywać się będą między innymi warsztaty, warto będzie odwiedzić strefę EXPO, gdzie będzie można zobaczyć najnowsze premiery samochodów elektrycznych wiodących producentów.

Natomiast 9 października odbędzie się Zlot EV Klub Polska, czyli miłośników i użytkowników samochodów elektrycznych, którzy zagoszczą na terenie Łódzkiej Manufaktury. To spotkanie kierowców e-samochodów zwieńczy całe wydarzenie.

Elektryzujące wydarzenie w pierwszy weekend października

Kongres Nowej Mobilności oraz manufakturę elektromobilności w Łodzi w dniach 7–9 października można nazwać prawdziwym świętem "nowej motoryzacji". To okazja do poszerzenia wiedzy, możliwość rozmowy i wymiany spostrzeżeń z najlepszymi ekspertami z różnych branż, ale też entuzjastami e-mobilności – a to coś, co nie zdarza się często.

Dlatego warto wybrać się do stolicy województwa łódzkiego w drugi weekend października i wziąć w udział w najważniejszym wydarzeniu dotyczącym elektromobilności w Polsce w roku 2021 i poczuć jego elektryzujący klimat!

Partner akcji: Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Media corner:

Doradca ds. Sprzedaży Motocykli BMW oraz Obsługi Klienta - ogłoszenie Kłopoty z oświetleniem – jak uniknąć zatrzymania dowodu rejestracyjnego? Nowa generacja europejskiej ikony Forda – Focusa – ma wszelkie atuty, by powtórzyć sukces poprzedników Nasz własny film drogi. Mustangiem Mach-E ruszamy w Polskę Odc. 1 Moc komunikatu - co wyróżnia nowego Mercedesa EQA z tłumu Skoda Octavia e-Tec. Czas na elektryfikację Wyprzedaż 2020. Super oferta w marce premium Instalacja LPG w samochodzie. Odpowiadamy na nurtujące was pytania! Odc. 5 Ile jeszcze dołożysz po zakupie samochodu BMW udowadnia, że można i warto być ekologicznym Pewny adres - najnowszy Golf konsekwentnie rozwija to, co było siłą jego poprzedników Obszar zabudowany – poradnik kierowcy

Popularne w tym tygodniu:

Ford E-Transit Użytkowym Samochodem Roku Wirtualnej Polski!