Pomóż nam tworzyć Autokult! Co chcesz tu zmienić?

Finał podróży elektrycznym Mustangiem - meta w Zamku Łeba

Partner akcji: Ford

Koniec liczącej 780 km trasy nie oznacza końca przeżyć. Choć w tym przypadku liczy się bardziej doświadczenie podróży niż sam cel podróży, gdy Mustangiem Mach-E docieramy do Łeby, nie możemy narzekać na wybór miejsca, w którym znajduje się meta. Wręcz przeciwnie.

Do Łeby dojeżdżamy zgodnie z planem. Ze sporym zapasem energii w akumulatorach. To oznacza jedno. Palec wędruje mi w lewy górny róg 15,5-calowego ekranu systemu inforozrywki Macha-E. Wciskam symbol samochodu, by po chwili wybrać tryb jazdy, z którego jeszcze w tej podróży nie korzystałem, czyli "untamed".

Po wybraniu tej opcji w Mustangu Mach-E zachodzi głęboka, odczuwalna zmiana. Ten cichy i wygodny towarzysz podróży, za naciśnięciem wirtualnego przycisku, zmienia się w samochód sportowy. W ulewnym deszczu jedziemy bocznymi drogami, wąską i krętą asfaltową nitką asfaltu położoną pomiędzy szpalerami drzew. Prowadzę w trybie sterowania pedałem gazu, który świetnie sprawdza się podczas dynamicznej jazdy i nie mogę uwierzyć, jak zachwycająco zachowuje się ten dosyć ciężki samochód w tak trudnych warunkach. Zabawa jest świetna — Mustang nie traci nic ze swojego charakteru i to mimo tego, że nie napędza go pięciolitrowe V8.

Jednak Zamek Łeba czeka…

PEŁNY TEKST NA TEMAT METY W ZAMKU ŁEBA ORAZ CAŁEJ NASZEJ PODRÓŻY PRZEZ POLSKĘ MUSTANGIEM MACH-E PRZECZYTASZ KLIKAJĄC TUTAJ

Partner akcji: Ford

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Media corner:

Droga Volkswagena do zerowej emisji CO2 - na jakim etapie jest obecnie? Kłopoty z oświetleniem – jak uniknąć zatrzymania dowodu rejestracyjnego? Zatrzymaj smog. Poznaj hybrydy Lexusa Volvo XC60 Polestar Engineered właściwie wykorzystuje potencjał hybryd plug-in Lexus UX, NX i RX. Czym różnią się trzy topowe, japońskie SUV-y? Skoda Octavia e-Tec. Czas na elektryfikację Peugeot 205 T16: rajdowy szczęśliwy numerek Mercedes-Benz oferuje wsparcie przy produkcji sprzętu medycznego Nowy Ford Puma. Nie bój się zmiany na lepsze Podróż Mustangiem Mach-E po Polsce. Odc. 2 - Manor House Ranking: Jak jeździ się po obrzeżach polskich miast? Czy zimą stosować węższe opony?

Popularne w tym tygodniu:

Ford E-Transit Użytkowym Samochodem Roku Wirtualnej Polski!