Carsharing od PGE. Spółka 4Mobility ma nowego właściciela

Carsharing od PGE. Spółka 4Mobility ma nowego właściciela

4Mobility od tej pory jest częścią Grupy PGE
4Mobility od tej pory jest częścią Grupy PGE
Źródło zdjęć: © fot.Pawel Wisniewski /East News
Marcin Łobodziński
29.04.2019 06:45, aktualizacja: 13.03.2023 14:12

Grupa PGE przejęła 51,47 proc. udziałów w spółce 4Mobility, czyli trzeciej największej firmie na rynku carsharingu. Celem jest rozwój tej branży z udziałem aut elektrycznych.

4Mobility, jeden z największych graczy na rynku carsharingu, należy w w ponad 51 procentach do PGE Nowa Energia, wchodzącej w skład Grupy PGE. Firma swoje usługi oferuje w Warszawie i Poznaniu, zarządza flotą 300 samochodów oraz posiada 35 tys. klientów.

– Chcemy mieć znaczący udział w rosnących rynkach, a takim bez wątpienia jest rynek usług carsharingu samochodów osobowych w Polsce – powiedział Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. – Świadomie budujemy pozycję Grupy PGE w tym obszarze, a współpraca z doświadczonym partnerem z pewnością przyczyni się do umocnienia naszej pozycji. Ponadto decyzja o przejęciu akcji 4Mobility daje nam perspektywę rozwoju usług komercyjnych związanych z elektromobilnością. Dzięki dokapitalizowaniu spółki chcemy zwiększyć flotę i wejść do nowych miast w Polsce, także tych mniejszych, które do tej pory pomijali inni usługodawcy.

W dłuższej perspektywie Grupa PGE chce rozwinąć carsharing oparty na samochodach elektrycznych rozbudowują flotę takich pojazdów w miastach, w których nietrudno o ładowarki.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)