Chińczycy pokazali latający samochód, w którym kabina oddziela się od podwozia

Chińczycy pokazali latający samochód, w którym kabina oddziela się od podwozia

Trzeba przyznać, że projekt wygląda bardzo futurystycznie
Trzeba przyznać, że projekt wygląda bardzo futurystycznie
Źródło zdjęć: © GAC
11.07.2023 17:33, aktualizacja: 11.07.2023 18:56

Chiński producent samochodów Guangzhou Automobile Group (GAC) zaprezentował koncepcję latającego pojazdu elektrycznego, który może poruszać się zarówno po ziemi, jak i w powietrzu.

Firma GAC zaprezentowała pojazd koncepcyjny podczas niedawnych targów Tech Day. Składa się on z oddzielnej kabiny lotniczej i podwozia pojazdu, korzystającego z oprogramowania do autonomicznej jazdy firmy AdiGO.

Flying Pod Turns Into an Electric Car - GAC GOVE

GOVE, bo tak się nazywa latający samochód, to skrót od GAC On-the-Go Vertical EV. Jest wykonany w 90 proc. z lekkich materiałów kompozytowych, ma system sterowania lotem 3DoF oraz precyzyjną technologię dokowania. Sześć par wirników wysuwa się z górnej części kabiny, umożliwiając jej odłączenie od autonomicznego podwozia. Na filmie zaprezentowanym przez GAC widzimy, że po odłączeniu podwozie jedzie do najbliższej stacji ładowania GOVE, podczas gdy kabina odlatuje. Po zakończeniu lotu wydaje się po prostu lądować na najbliższym dostępnym podwoziu.

Jak to zazwyczaj bywa w przypadku tego rodzaju projektów, wiemy bardzo niewiele poza tym, co można dostrzec na zdjęciach i wideo. Jest to jednak z pewnością koncepcja, której warto się przyjrzeć i trzymać kciuki, że GAC kiedykolwiek będzie w stanie ją urzeczywistnić.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)