Czym jeździ Iga Świątek? Dopiero robi prawo jazdy, ale jest wożona lexusem

Czym jeździ Iga Świątek? Dopiero robi prawo jazdy, ale jest wożona lexusem

Iga Świątek i Jacek Pawlak.
Iga Świątek i Jacek Pawlak.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
06.10.2020 10:54, aktualizacja: 13.03.2023 12:54

Iga Świątek to jedna z najbardziej utalentowanych młodych tenisistek. 19-latka ma jeszcze czas, by powtórzyć sukcesy Agnieszki Radwańskiej, ale wyraźnie idzie jej śladami, także w kwestiach motoryzacji - podobnie jak "Isia" jeździ (a raczej jest wożona) lexusem.

Iga Świątek rozpoczęła współpracę z japońską marką w sierpniu 2020 roku. Polskie przedstawicielstwo marki użyczyło jej hybrydowego SUV-a NX300h, choć póki co tenisistka nie prowadzi go sama. Jak donosi dziennik.pl, Świątek nie ma jeszcze prawa jazdy, choć nad tym pracuje.

NX300h napędzany jest 2,5-litrową hybrydą o mocy 197 KM pozwalającą osiągać setkę w 9,2 sekundy. Ważniejszy od przyspieszenia jest jednak 555-litrowy bagażnik mieszczący ekwipunek wykorzystywany przez Igę Świątek podczas zawodów i treningów.

"Lexus zaangażował się w sport, ponieważ osiągnięcia sportowców są wymierne - to, co osiągnęli zawdzięczają swojej pracy, determinacji i talentowi. Są wzorem i inspiracją dla młodych ludzi. Jest nadzieja, że dzięki nim polski sport zaistnieje mocno na międzynarodowych arenach." - mówi Jacek Pawlak prezydent Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe.

Co warte odnotowania, Świątek zakończyła sezon 2019 w top 50 rankingu WTA. Wiele wskazuje, że w tym roku poprawi ten wynik. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć polskiej tenisistce dalszych sukcesów i... prawa jazdy, które z pewnością ułatwi jej korzystanie ze wsparcia Lexusa.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)