Dwa nowe fiaty jeszcze w 2023 roku. Jeden z polskiej fabryki

Dwa nowe fiaty jeszcze w 2023 roku. Jeden z polskiej fabryki

Fiat 500 jest z nami od 2007 roku
Fiat 500 jest z nami od 2007 roku
Źródło zdjęć: © Autokult | Mateusz Lubczański
Aleksander Ruciński
23.02.2023 11:36, aktualizacja: 23.02.2023 16:33

W gamie Fiata od dawna nie dzieje się zupełnie nic. Włoski producent zdecydowanie potrzebuje premier. Szef koncernu Stellantis potwierdza, że te nadejdą. I to jeszcze w 2023 roku.

Obecna oferta Fiata opiera się wyłącznie na leciwych modelach. Te wciąż sprzedają się zadowalająco, ale nie na tyle dobrze, by pozwolić powrócić na szczyt. Włosi mają jednak plan, który wdrożą już w najbliższych miesiącach.

Szef matczynego koncernu Stellantis, Carlos Tavares poinformował, że jeszcze w tym roku w gamie Fiata pojawią się dwa zupełnie nowe modele. Jak nietrudno się domyślać, będą one elektryczne (choć prawdopodobnie nie tylko).

Tavares nie wchodził w szczegóły. Można jednak przypuszczać, że przynajmniej jedna z propozycji będzie włoskim odpowiednikiem Jeepa Avengera i wyjedzie z polskiej fabryki w Tychach. Nieoficjalnie mówi się, że to Fiat 600, który zadebiutuje 4 lipca 2023 roku.

Drugą z opcji może być następca wysłużonej Pandy. Mały, miejski samochód z napędem elektrycznym, lecz nie tak wyrafinowany, jak "pięćsetka". Stylistycznie może nawiązywać do konceptu Centoventi z 2019 roku.

Warto odnotować, że nie brakuje także plotek na temat powrotu Multipli jako potencjalnego następcy 500L i 500X. Na oficjalne wieści musimy jednak jeszcze trochę poczekać. Pewnym jest, że przynajmniej w przypadku dwóch modeli sytuacja wyklaruje się jeszcze w tym roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)