Elektryczny Crafter w Poznaniu. Żabka rozpoczęła testy z Volkswagenem

Elektryczny Crafter w Poznaniu. Żabka rozpoczęła testy z Volkswagenem

Wspólne testy prowadzą firmy Volkswagen Samochody Użytkowe i Żabka Polska (fot. Volkswagen Polska)
Wspólne testy prowadzą firmy Volkswagen Samochody Użytkowe i Żabka Polska (fot. Volkswagen Polska)
Mateusz Żuchowski
19.07.2019 11:39, aktualizacja: 13.03.2023 14:03

Elektromobilność zatacza w Polsce coraz szersze kręgi. Żabka, największa polska sieć sklepów spożywczych, rozpoczyna właśnie w Poznaniu wspólnie z Volkswagenem pierwsze testy elektrycznego wozu dostawczego, modelu e-Crafter. Mają one wykazać, jak takie rozwiązanie sprawdza się w polskich realiach.

Podczas gdy zła jakość powietrza staje się coraz większym problemem polskich miast, rozwiązań zaczęły szukać nie tylko miejscowe władze, ale i działające lokalnie firmy. Tak stało się w Poznaniu, gdzie swoje siedziby mają firmy Żabka Polska i Volkswagen Samochody Użytkowe. Razem postanowiły one zrealizować wspólny projekt, który ma ograniczyć negatywny wpływ transportu w mieście. W ramach tego projektu, przez kilka tygodni elektryczny e-Crafter będzie rozwoził towary pomiędzy punktami Żabki w Poznaniu.

Jak tłumaczę przedstawiciele firm, współpraca ta pozwoli Żabce zrealizować swoje prośrodowiskowe założenia na polu lokalnym. Volkswagen z kolei zyskał możliwość lepszego poznania swoich klientów i branży handlu detalicznego.

Volkswagen e-Crafter dysponuje akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 35,8 kWh, co przekłada się na teoretyczny zasięg 173 km. Co ważne, baterie nie ograniczają przestrzeni ładunkowej modelu. Już teraz samochód elektryczny przynosi wymierne korzyści klientom z branży logistycznej. Należą do nich niższe koszty eksploatacji związane z prostszą konstrukcją elektrycznego układu napędowego oraz szybsze dostawy wynikające z możliwości legalnego korzystania z buspasów. Rozwiązanie to jest korzystne także dla otoczenia, jako że ogranicza poziom emisji spalin i hałasu w centrach miast.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)