Fabryka w Tychach wznawia produkcję po przestojach spowodowanych brakiem podzespołów

Fabryka w Tychach wznawia produkcję po przestojach spowodowanych brakiem podzespołów

Pustki w fabrykach ostatnio nie należą do rzadkości
Pustki w fabrykach ostatnio nie należą do rzadkości
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Stellantis
Aleksander Ruciński
21.03.2022 08:22, aktualizacja: 10.03.2023 14:09

Fabryka w Tychach jak wiele europejskich zakładów zmaga się z niedoborem komponentów wpływającym na zakłócenia produkcji. Po kilku przestojach, 21 marca 2022 roku oficjalnie wznowiono działalność.

Przestój w działalności tyskiej fabryki Stellantis, który trwał od 14 marca, dobiegł końca. Jak donosi branżowy portal AutomotiveSuppliers.pl, fabryka wznawia produkcję od 21 marca 2022 roku. Na jak długo?

Ze słów rzecznika spółki Rafała Grzaneckiego wynika, że przynajmniej do najbliższego czwartku, uwzględniając system trzyzmianowy. Trwają jednak wysiłki, by było to również możliwe w czwartek i sobotę. Wszystko zależy od tego, czy niezbędne komponenty dotrą na czas, o co obecnie niełatwo.

Brak półprzewodników spowodowany skutkami pandemii rzutował na działalność wielu zakładów, a wybuch wojny w Ukrainie tylko pogorszył sytuację. Jak dotąd marzec stał pod znakiem przestojów. Tyskie zakłady nie funkcjonowały w dniach 1-2 marca, 7-8 marca i od 14 marca do teraz. Pozostaje mieć nadzieję, że sytuacja w końcu się ustabilizuje.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)