Hyundai stawia na prąd. Wszystkie marki koncernu w ofensywie

Hyundai stawia na prąd. Wszystkie marki koncernu w ofensywie

Hyundai Ioniq 6
Hyundai Ioniq 6
Źródło zdjęć: © Autokult
Kamil Niewiński
27.08.2023 15:01, aktualizacja: 27.08.2023 19:16

Koncern Hyundaia od dłuższego czasu stawia na samochody elektryczne, a sprzedaż oraz nagrody pokazują, że robi to z sukcesem. Wszystkie trzy marki wchodzące w skład grupy rozpędzają swoją elektryfikację jeszcze mocniej.

Kia EV6 - Europejski Samochód Roku 2022. Hyundai Ioniq 5 - Światowy Samochód Roku 2022 i Samochód Roku Wirtualnej Polski 2022. Hyundai Ioniq 6 - Światowy Samochód Roku 2023. Nietrudno znaleźć dwie najważniejsze cechy wspólne trzech wspomnianych wyżej modeli - po pierwsze są to samochody elektryczne, a po drugie cała trójka wywodzi się z koncernu Hyundai Motor Group.

Sukcesy w odbiorze krytyków oraz samych klientów oczywiście napędzają cały koreański konglomerat, pokazując mu, że droga przez niego obrana rzeczywiście ma sens. To właśnie dlatego nie powinny dziwić doniesienia o tym, że Grupa Hyundai postanawia jeszcze bardziej wzmocnić swoją ofensywę i to z wykorzystaniem wszystkich swoich trzech marek - Hyundaia, Kii oraz Genesisa. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dla przykładu w Stanach Zjednoczonych Genesis zaczyna w końcu zdobywać lepszą pozycję na rynku, sprzedając się od stycznia do lipca 2023 r. w nakładzie 37 244 egz. Jest to wzrost o 20,6 proc. względem analogicznego okresu w 2022 r. Stabilizacja swojego rynkowego bytu pozwoliła na wydanie ogłoszenia, że Genesis do 2030 r. stanie się marką produkującą wyłącznie samochody elektryczne.

Spore ambicje ma również Hyundai, którego celem długoterminowym jest według "Automotive News" wskoczenie na pozycję lidera elektrycznego wyścigu. Kia zaś przygotowuje się już do wypuszczenia w świat modelu EV9. Jeżeli więc ostatnimi czasy słyszymy wieści z obozu Hyundaia, są to raczej informacje o elektrykach. Na razie jednak ta strategia Koreańczykom jak najbardziej się opłaca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)