Jak wybrać nawigację motocyklową?

Jak wybrać nawigację motocyklową?

Jak wybrać nawigację motocyklową?
Autokult Elektromobilność
30.10.2019 15:41, aktualizacja: 13.03.2023 13:49

Nawigacja motocyklowa to praktyczny i bardzo przydatny sprzęt, który docenią miłośnicy przejażdżek. Ułatwia ona dotarcie do celu, oszczędza czas, a dodatkowo może również umożliwić słuchanie muzyki. Należy pamiętać, że nawigacja samochodowa nie nadaje się na motocykl.

Nawigacja motocyklowa to jeden z gadżetów, po który chętnie sięgają zarówno wprawieni motocykliści, jak i początkujący amatorzy szybkiej jazdy. Oszczędza czas kierowcy, ułatwia szybkie dotarcie do celu, a ponadto oferuje szereg ciekawych funkcji, jak: słuchanie muzyki, sterowanie głosem, wyświetlanie map w wersji 3D. Nawigacje motocyklowe są małe i poręczne, dlatego z łatwością dają się przypiąć do każdej kierownicy, nie zabierając zbyt wiele miejsca.

Czy warto kupić nawigację motocyklową?

Nawigacja to sprzęt praktyczny, który doceni każdy motocyklista zarówno na dłuższych, jak i krótszych trasach. Chociaż wielu kierowców do nawigowania używa smartfonów, to po zapoznaniu się z profesjonalnym urządzeniem, nie wyobraża sobie już bez niego dalszej drogi. Szeroki wybór funkcjonalności i gabarytów nawigacji motocyklowej pozwala na jej dopasowanie do każdego motoru, a nawet skutera. Zaletą profesjonalnych nawigacji motocyklowych jest ich ogromny zasób map, które co do najmniejszych szczegółów prowadzą kierowcę przez drogi Europy, a nawet Afryki czy Bliskiego Wschodu. Jest to sprzęt dla kierowców poruszających się ogólnodostępnymi drogami, a także tymi typu off-road. Za jego zakupem przemawiają również: kompatybilność z innymi urządzeniami kierowcy, solidna obudowa odporna na wstrząsy, upadki i niekorzystną temperaturę oraz możliwość rozbudowy pamięci o dodatkowe mapy.

Funkcjonalność nawigacji

Dobrej klasy nawigacja motocyklowa oferuje szereg funkcji, które ułatwiają kierowcy drogę nawet w najtrudniejszym terenie. Pojemny akumulator umożliwia pracę non stop nawet przez 6 godzin.

Dodatkowa stacja dokująca pozwala natomiast na szybkie i stałe ładowanie urządzenia, bez konieczności zatrzymywania się w czasie drogi. Duży, jasny wyświetlacz ułatwia podróż nawet w najgorszych warunkach atmosferycznych. Nowoczesne nawigacje motocyklowe to zaawansowane technologicznie sprzęty, które można sterować głosem, rozbudowywać o karty microSD czy łączyć się przez Bluetooth. Producenci wychodzą naprzeciw różnym kierowcom, oferując im szeroki zasób bardzo szczegółowych map wraz ze wskazówkami topograficznymi czy miejscami campingowymi. Niektóre z modeli mogą być z powodzeniem używane również do jazdy off-road. Sprawdzą się tutaj wbudowane czujniki nachylenia i przechyłu bocznego. Zaletą nawigacji motocyklowych jest ich prosty i intuicyjny interfejs, który umożliwia płynną zmianę lub wyszukiwanie danych nawet w trakcie jazdy bez odciągania uwagi kierowcy. Dobrej klasy sprzęt oferuje pełną personalizację i układanie wybranych tras, nawet takich, których nie ma w podstawowej wersji urządzenia.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)