Kia zaprezentuje 16 zelektryfikowanych modeli do 2025 roku

Kia zaprezentuje 16 zelektryfikowanych modeli do 2025 roku

Kia Soul EV udanie łączy praktyczność z ekologią.
Kia Soul EV udanie łączy praktyczność z ekologią.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe
Aleksander Ruciński
08.10.2019 12:06, aktualizacja: 13.03.2023 13:52

Koreańska Kia na dobre dołącza do wyścigu w staraniach o podbój rynku pojazdów elektrycznych oraz hybryd. Plany są naprawdę śmiałe. W ciągu najbliższych 5 lat poznamy co najmniej 16 modeli tego producenta, wyróżniających się zelektryfikowanym napędem.

Plany rozwoju Kii na najbliższe lata są już dość szczegółowo określone. Obejmują premierę pięciu pojazdów elektrycznych, pięciu klasycznych hybryd, pięciu hybryd typu plug-in oraz jednego auta z zasilaniem wodorowym, które ma być gotowe już w przyszłym roku.

Żeby być uczciwym, należy zauważyć, że nie wszystkie z 16 planowanych aut będą zupełnie nowymi konstrukcjami. Wśród nich znajdą się bowiem także znane nam już modele, tyle że w odświeżonych wersjach - podejrzewamy kolejne wcielenia Niro i Soul. Nie zabraknie także ekologicznych odmian pojazdów dziś oferowanych tylko z jednostkami spalinowymi, to jest na przykład: Ceed, czy XCeed.

Już niebawem będą one dostępne jako hybrydy oraz hybrydy plug-in. Produkcja wystartuje w listopadzie 2019 roku w słowackiej Żylinie. Kilka miesięcy później do oferty dołączyć ma również hybrydowy SUV Sorento. Reszta pozostaje natomiast słodką tajemnicą Koreańczyków. Biorąc jednak pod uwagę, jak duże postępy poczynili oni w ostatnich latach, zaskakujące premiery w wielu segmentach raczej nas nie zdziwią.

Kia ma bardzo śmiałe plany rozwoju.
Kia ma bardzo śmiałe plany rozwoju.© mat.prasowe

Konkurencja w segmencie hybryd i pojazdów elektrycznych zaostrza się z każdym miesiącem, a producenci z Korei odgrywają tu coraz większą rolę, tworząc modele, które są atrakcyjnie wycenione, a przy tym oferują więcej niż przyzwoite parametry. Przykładem może być np. Kia e-Niro, która dysponuje zasięgiem 455 km na jednym ładowaniu, a do setki przyspiesza w 7,8 sekundy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)