Renault Scenic Vision zapowiada przyszłość marki. I to niezbyt odległą

Renault Scenic Vision zapowiada przyszłość marki. I to niezbyt odległą

Renault Scenic Vision
Renault Scenic Vision
Źródło zdjęć: © fot. Mateusz Lubczański
Aleksander Ruciński
19.05.2022 08:39, aktualizacja: 10.03.2023 13:58

Scenic Vision - tak nazywa się nowe, koncepcyjne Renault, które zapowiada przyszły język stylistyczny marki. Pierwsze modele zaprojektowane zgodnie z nim mają zadebiutować już w 2024 roku.

Renault niepodziewanie pochwaliło się imponującym konceptem, który korzysta z dobrze znanej nazwy. Nowy Scenic nie ma jednak zbyt wiele wspólnego z popularnymi minivanami, które stanowiły i nadal stanowią częsty widok na europejskich drogach. Prezentowanemu wcieleniu znacznie bliżej bowiem do SUV-a.

Ważniejszą kwestią od rynkowego pozycjonowania są jednak kształty i detale, gdyż auto stanowi zapowiedź przyszłego języka stylistycznego marki, który będzie wdrażany począwszy od 2024 roku. Jak nietrudno zauważyć, pierwsze skrzypce grają tu wąskie reflektory i dodatkowe, pionowo umieszczone światła do jazdy dziennej.

Same linie są dość ostre i zdecydowane, co stanowi dużą odmianę w stosunku do obłych i gładkich modeli oferowanych współcześnie przez francuską markę. Jeszcze większą rewolucję zapowiada wnętrze, które jak na koncept przystało, jest bardzo futurystyczne. Brak słupka B ułatwia zajmowanie miejsca na przepastnych fotelach i kanapie, a idealnie płaska podłoga optycznie powiększa przestrzeń.

Renault Scenic Vision
Renault Scenic Vision© fot. Mateusz Lubczański

Co ciekawe, nie ma tu zbyt wielu ekranów, a kierownica ustąpiła miejsca spłaszczonemu wolantowi. Całość wygląda jak z innego świata, choć Renault twierdzi, że będzie inspiracją dla kabin modeli produkowanych pod koniec dekady.

Co interesujące, aż 70 proc. podzespołów wykorzystanych w konstrukcji koncepcyjnego Scenica pochodzi z recyklingu. Ekologiczny będzie też sam napęd, będący hybrydą systemu elektrycznego i wodorowego, gdzie ten drugi pełni jedynie zapewnia jedynie dodatkowy zasięg pełniąc rolę tzw. range extendera.

Niestety techniczne detale wciąż pozostają nieznane. Nie zmienia to faktu, że przyszłość Renault zapowiada się ciekawie. Francuzów czeka niemała rewolucja. Nie pozostaje nic innego jak czekać na pierwsze produkcyjne auta inspirowane konceptem.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/10]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)