Lexus bryluje w Polsce. Spore wzrosty sprzedaży japońskiego producenta

Lexus bryluje w Polsce. Spore wzrosty sprzedaży japońskiego producenta

Lexus NX 350h
Lexus NX 350h
Źródło zdjęć: © Autokult | Marcin Łobodziński
Kamil Niewiński
16.07.2023 16:44

Polska w ciągu ostatnich kilku miesięcy stała się jednym z najważniejszych rynków Lexusa w całej Europie. Z okazji ujawnienia wyników za pierwszą połowę roku, japońska marka pozwala nam wgłębić się w statystyki.

Jeszcze pod koniec 2022 r. mówiło się o tym, że tempo rozwoju Lexusa w Europie mocno spadło. Spory wpływ miało na to między innymi wycofanie się marki z Rosji - z oczywistych względów. Niemniej dane wskazywały na to, że japoński producent nie radzi sobie najlepiej w naszym regionie. W 2023 r. Lexus zdołał jednak wykonać spektakularny powrót, a jego efekty widać bardzo mocno m.in. w Polsce.

W pierwszych czterech miesiącach bieżącego roku Polska była największym rynkiem Lexusa. Nie znamy dokładnych statystyk w tej konkretnej materii, lecz producent z Nagoi podzielił się innymi, bardzo interesującymi danymi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przede wszystkim w całej Europie Lexus zdołał sprzedać w I połowie 2023 r. 34 020 samochodów, co jest imponującym wzrostem o dokładnie 43 proc. Aż 86 proc. z nich to auta hybrydowe bądź elektryczne. Najpopularniejszym modelem był zaś Lexus NX, który rozszedł się w nakładzie 11 869 sztuk.

Jak zaś sytuacja wygląda w Polsce? Od stycznia do czerwca 2023 r. w naszym kraju sprzedano dokładnie 5615 Lexusów, co względem analogicznego okresu w 2022 r. jest wzrostem o około... 261,8 proc.!

Jeżeli zaś chodzi o konkretne modele, to według danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR Lexus NX (2379 sprzedanych egzemplarzy) był drugim najpopularniejszym autem premium w I połowie 2023 r. Pierwszą lokatę, co warto dodać z dziennikarskiego obowiązku, zajęło Volvo XC60 (3179 egz.).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)