Mercedes-EQ to pierwszy salon marki tylko z elektrykami. Nie powstał w Europie

Mercedes-EQ to pierwszy salon marki tylko z elektrykami. Nie powstał w Europie

Salon Mercedes-EQ w Jokohamie
Salon Mercedes-EQ w Jokohamie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Mercedes
Aleksander Ruciński
07.12.2022 15:39, aktualizacja: 08.12.2022 09:18

Niemiecka marka oficjalnie startuje z siecią sprzedaży aut elektrycznych. Salony oznaczane jako Mercedes-EQ będą sprzedawać wyłącznie modele na prąd. Pierwsza taka placówka została właśnie otwarta w Japonii.

Konkretnie w Jokohamie. Salon ma powierzchnię 1221 m2, co pozwala dokładnie wyeksponować elektryczne auta ze Stuttgartu. Znajdziemy tu wszystkie oferowane modele, z flagowym EQS-em na czele.

Na miejscu, poza salonem, funkcjonuje także pięciostanowiskowy warsztat i stacja ładowania pojazdów elektrycznych mogąca jednorazowo obsłużyć trzy pojazdy. Warto odnotować, że w przyszłości energia do ich zasilania będzie pochodzić wyłącznie z paneli słonecznych, które niebawem pojawią się na dachu.

W ofercie pierwszego salonu Mercedes-EQ poza standardowymi jazdami próbnymi można skorzystać także z rozbudowanej usługi MB Rent. To nic innego jak możliwość wypożyczenia auta na dłużej, np. w celu bliższego poznania zalet i wad danego modeli.

Placówka w Jokohamie jest pierwszym, ale z pewnością nie ostatnim salonem Mercedes-EQ. Na razie jednak nie znamy kolejnych planowanych lokalizacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)