Mercedes zapowiada AMG GT 73. Czterodrzwiowe coupe może mieć nawet 800 KM

Mercedes zapowiada AMG GT 73. Czterodrzwiowe coupe może mieć nawet 800 KM

Ostra 4-drzwiówka (pierwsza z lewej) zadebiutowała w zacnym towarzystwie.
Ostra 4-drzwiówka (pierwsza z lewej) zadebiutowała w zacnym towarzystwie.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Mercedes
Aleksander Ruciński
03.03.2021 11:13, aktualizacja: 13.03.2023 10:03

Taką elektryfikację to ja rozumiem - Niemcy pracują właśnie nad nowym, ostrzejszym wydaniem modelu AMG GT 4 Door Coupe. Dzięki hybrydowemu systemowi plug-in ma być ona zauważalnie mocniejsza od odmiany 63.

Egzemplarze testowe nowego, 4-drzwiowego AMG były widywane już w kilku zakątkach Europy i fotografowane przez motoryzacyjnych szpiegów. Tym razem jednak zdjęciami przedprodukcyjnej wersji pochwalił się sam producent.

Niemcy zrobili to przy okazji debiutu nowego bolidu F1 na sezon 2021, który został zaprezentowany w towarzystwie planowanego hipersamochodu Project One oraz zapowiadanego, mocniejszego wariantu AMG GT 4 Door Coupe, który prawdopodobnie zostanie oznaczony cyfrą 73.

Producent na razie milczy w kwestii napędu, ale nieoficjalnie wiadomo, że pod maskę ma trafić 4-litrowe, podwójnie doładowane V8 z odmiany 63 wsparte mocną hybrydą plug-in. To zestaw znany już z Mercedesa-AMG GT Concept zaprezentowanego w 2017 roku, który w wersji studyjnej generował oszałamiające 815 KM mocy i przyspieszał 0-100 km/h w mniej niż 3 sekundy.

Mercedes-AMG GT 4 Door Coupe
Mercedes-AMG GT 4 Door Coupe© mat. prasowe / Mercedes

Na zdjęciach opublikowanych przez Mercedesa wyraźnie widać oznaczenia V8 Biturbo E Performance, co ewidentnie wskazuje na daleko idącą elektryfikację jednostki. Czy jednak faktycznie będzie ona identyczna jak we wspomnianym koncepcie? Na odpowiedź musimy jeszcze poczekać.

Szef AMG, Philipp Schiemer przyznał jednak, że oznaczenie E Performance zawita na przyszłych drogowych modelach marki zasilanych mocnymi i wydajnymi napędami hybrydowymi. AMG GT 73 4 Door Coupe będzie najprawdopodobniej pierwszym z nich.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)