Nowa marka Volkswagena. Wskrzeszają nazwę sprzed lat

Nowa marka Volkswagena. Wskrzeszają nazwę sprzed lat

Szkice nadchodzących modeli marki Scout
Szkice nadchodzących modeli marki Scout
Źródło zdjęć: © WP Autokult | Scout
Mateusz Lubczański
27.11.2023 10:16, aktualizacja: 28.11.2023 11:13

Niemiecka grupa Volkswagena na poważnie bierze się za rozwój przywróconej do życia marki Scout. Projekt elektrycznego SUV-a trafił pod skrzydła austriackiej firmy Magna Steyr, która produkuje już np. Klasę G.

Marka Scout nawiązuje do terenówki International Harverster Scout. Niemcy uzyskali do niej prawa w 2020 roku poprzez amerykańską spółkę Navistar International. Scout ma być odpowiedzią na szybko rozwijającą się konkurencję w postaci np. Riviana i ma pojawić się na rynku pod koniec 2026 roku.

Projektem elektrycznych SUV-ów i pick-upów zajmie się jednak austriacka Magna Steyr. Taki wybór nie powinien jednak dziwić. To prawdziwi eksperci od "wołów roboczych". Obecnie obiekt w Grazu zajmuje się produkcją Mercedesa Klasy G, ale w portfolio firmy znajdziemy też sportowe BMW Z4. Magna maczała też palce w projekcie Ineosa Grenadiera.

Volkswagen ma zapłacić nawet 450 milionów euro za rozwój Scouta – donosi gazeta "Kleine Zeitung", powołując się na źródła związane z zakładem. Byłby to największy kontrakt Magny w historii.

Publikacja donosi również, że prace już ruszyły. Scouty mają być produkowane w Blythewood w Południowej Karolinie, około 560 km od innej fabryki grupy VAG w Chattanooga, w Tennessee. Rocznie na drogi ma wyjeżdżać nawet 200 tys. pojazdów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)