Nowa Toyota Prius doczeka się ostrej wersji GRMN. Tak twierdzą japońskie media

Nowa Toyota Prius doczeka się ostrej wersji GRMN. Tak twierdzą japońskie media

Toyota Prius GR Parts
Toyota Prius GR Parts
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Toyota
Aleksander Ruciński
31.01.2023 10:45, aktualizacja: 31.01.2023 11:09

Nowy Prius jest nie tylko najładniejszym, ale i najmocniejszym wcieleniem w historii modelu, co daje spore pole do popisu w kontekście potencjalnych sportowych wersji. Według japońskiego magazynu "Best Car" taki wariant jest już na horyzoncie.

Nowa Toyota Prius w wersji Plug-in Prime generuje 223 KM mocy. To niewiele mniej niż w sportowym coupe GR86. W kwestii wyglądu też nie można odmówić jej pazura. Nic więc dziwnego, że japoński oddział wprowadził dodatki GR na listę akcesoriów. Wiele wskazuje jednak, że na tym się nie skończy.

Japoński magazyn "Best Car", powołujący się na wewnętrzne źródła w koncernie, donosi bowiem, że Toyota rozważa typowo sportowy wariant sygnowany przez GRMN, który miałby wyróżniać się nie tylko agresywniejszym wyglądem, ale i ostrzejszymi nastawami podwozia.

Co więcej, "Best Car" spekuluje na temat alternatywnych napędów, wspominając o 2,5-litrowej, 306-konnej hybrydzie plug-in z RAV4. Tu, wraz z mocą, doszedłby również napęd na cztery koła.

Toyota na razie nie potwierdziła tych emocjonujących doniesień. Warto jednak wspomnieć, że japoński magazyn rzadko rzuca słowa na wiatr. Niewykluczone więc, że faktycznie coś jest na rzeczy i niebawem poznamy szczegóły.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)