Nowy elektryk od Jeepa. Na razie wiemy tylko, że wyjdzie w 2025 roku

Nowy elektryk od Jeepa. Na razie wiemy tylko, że wyjdzie w 2025 roku

Jeep Avenger
Jeep Avenger
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Jeep
29.04.2023 22:43, aktualizacja: 01.05.2023 12:51

Jeep ma zamiar kontynuować swoją ofensywę w kontekście samochodów elektrycznych. Producent ze Stanów Zjednoczonych dość oszczędnie zapowiedział swój kolejny model napędzany prądem.

Jeep raczej nie kojarzy się wielu osobom z samochodami elektrycznymi. Myśląc o tej marce, mamy raczej przed oczami potężne terenówki czy SUV-y z USA, które nie mają raczej nic wspólnego z oszczędnością. To jednak ulega zmianie. Na rynku znajduje się już Avenger z jednostką napędzaną energią elektryczną, a w kolejne do wyjścia na rynek są już dwa inne modele na prąd.

Tymi samochodami są kolejno Jeep Recon 4xe oraz Jeep Wagoneer S, które na rynek mają wejść w 2024 lub 2025 roku. Już teraz wiemy jednak, że nie będzie to koniec elektrycznych nowości od tego producenta. Jak podaje portal Motor1, w 2025 roku ujrzymy kolejnego elektryka od Jeepa. Co jednak nie powinno być zaskakujące w przypadku tak odległego modelu, informacje są na razie szczątkowe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jeep Wrangler Sahara - To nadal Wrangler!

Przewidywania mówią o tym, że ma być to kolejny mały crossover. Nie wiadomo jednak, jak będzie on prezentować się w stosunku do wspomnianego Avengera, który i tak jak na standardy Jeepa jest naprawdę malutką konstrukcją. Wątpliwości budzi również to, czy model ten w ogóle będzie dostępny w macierzy marki, czyli w Stanach Zjednoczonych, czy może będzie tworzony pod standardy europejskie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)