Nowy Lexus GX nadjedzie w czerwcu. Dostępny w Europie, ale nie w Polsce

Lexus GX 2024
Lexus GX 2024
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Lexus
Kamil Niewiński

12.05.2023 16:07, aktual.: 12.05.2023 20:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ofensywa modelowa Lexusa trwa w najlepsze. Już 9 czerwca światu zostanie ukazana nowa generacja modelu GX. To masywny, 7-miejscowy SUV. Samochód trafi na rynek europejski, ale ominie kilka państw. Między innymi Polskę.

Lexus w ostatnim czasie naprawdę mocno rozpędził się z nowymi modelami. Ogrom szumu jest wokół LM, czyli nietypowego, lecz robiącego spore wrażenie minivana, który po raz pierwszy pojawi się na Starym Kontynencie. Kilka dni temu zapowiedziano zaś Lexusa TX – nowego SUV-a, który będzie skupiać się na potrzebach rynku amerykańskiego. To jednak nie koniec sezonu premier u Japończyków.

Dokładnie 9 czerwca Lexus ujawni nową generację modelu GX, a teraz uraczył nas tajemniczymi zdjęciami tego auta. Na polskim rynku mieliśmy okazję obcować tylko z jego pierwszym wcieleniem, które było produkowane w latach 2002-2009. Potem Polska zniknęła z radaru i jak wiemy z informacji udzielonych przez polski oddział Lexusa, to nie ulegnie zmianie. Nowy GX nie pojawi się w salonach nad Wisłą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co jednak wiemy o tym samochodzie, nie licząc dwóch upublicznionych przez japońskiego producenta fotografii? Przede wszystkim ma on bazować na nowej platformie GA-F, co pozwoli na zaimplementowanie najnowszych jednostek hybrydowych. Pod kątem designu nowa generacja ma charakteryzować się mniej obłymi kształtami. Resztę detali Lexus trzyma na razie dość dobrze w tajemnicy.

Lexus GX 2024
Lexus GX 2024© Materiały prasowe | Lexus
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)