Otworzysz auto twarzą. Genesis GV60 to pierwszy taki model w Europie

Otworzysz auto twarzą. Genesis GV60 to pierwszy taki model w Europie

Genesis GV60
Genesis GV60
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Genesis
Aleksander Ruciński
14.12.2022 09:47

Systemy bezkluczykowe wkraczają na nowy poziom. Auto, tak jak smartfon, będzie można odblokować przy użyciu funkcji rozpoznawania twarzy. Pierwszą marką oferującą taką usługę w Europie jest Genesis.

GV60 to nie tylko pierwszy model Genesisa dostępny wyłącznie z napędem elektrycznym, ale i pierwsze auto w Europie z systemem rozpoznawania twarzy. Funkcja, którą producent określa mianem Face Connect daje klientom możliwość otwierania i uruchamiania pojazdu z wykorzystaniem twarzy.

Rozwiązanie może się niektórym jawić jako skomplikowane i nie do końca bezpieczne. Przedstawiciele Genesisa zapewniają jednak o braku przeciwwskazań do jego wykorzystania. Tym bardziej, że identyczna technologia jest z powodzeniem stosowana w milionach smartfonów na całym świecie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co więcej, Face Connect sprawdza się już na innych rynkach - z usługi od kilku miesięcy korzystają klienci z USA. Teraz dołączą do nich Europejczycy. GV60 jest pierwszym, choć zapewne nie ostatnim samochodem z funkcją rozpoznawania twarzy na Starym Kontynencie. Zastosowanie pomysłu przez innych producentów wydaje się tylko kwestią czasu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)