Pora na napęd elektryczny w maszynach budowlanych i górniczych. Prezes Northvolt Poland opisuje jak zmieni się przemysł

Pora na napęd elektryczny w maszynach budowlanych i górniczych. Prezes Northvolt Poland opisuje jak zmieni się przemysł

Mateusz Żuchowski
15.09.2022 15:58, aktualizacja: 15.09.2022 17:58

W rozmowach na temat elektromobilności na ogół skupiamy się na samochodach osobowych. Tymczasem nowe technologie zmienią oblicze szerokiego obszaru przemysłu. O tych nowych kierunkach rozwoju rozmawiam z Robertem Chrycem‑Gawrychowskim, Prezesem Zarządu Northvolt Poland.

Northvolt to jeden z globalnych liderów produkcji i rozwoju akumulatorów dla branży elektromobilnej. Szwedzkie przedsiębiorstwo nie ogranicza się jednak tylko do samochodów osobowych, czego najlepszym przykładem jest jego najnowsza inwestycja w Polsce: gigafabryka bateryjnych magazynów energii pod Gdańskiem.

Stacjonarne magazyny energii do aplikacji sieciowych tylko jeden z przykładów zastosowania nowych generacji akumulatorów, które znajduje Northvolt. Prezes zarządu polskiego oddziału tej marki w czasie naszej rozmowy podczas Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi wskazuje na kolejne. Z powyższego wywiadu dowiesz się, dlaczego napędy elektryczne już wkrótce pojawią się na placach budowlanych i jaki odrzucony przez branżę motoryzacyjną sposób ładowania akumulatorów dostał drugą szansę w... kopalniach.

Materiał powstał przy współpracy z Kongresem Nowej Mobilności

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)