Pożar w szwedzkim salonie Tesli. Spłonęło co najmniej 7 aut

To nie pierwszy pożar salonu w Malmö.
To nie pierwszy pożar salonu w Malmö.
Źródło zdjęć: © Zrzut ekranu z Youtube/sydsvenskan
Aleksander Ruciński

22.10.2020 08:03, aktual.: 13.03.2023 12:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie mniej niż 7 elektrycznych tesli spłonęło w pożarze salonu samochodowego w szwedzkim Malmö. Strażakom, którzy przybyli na miejsce, nie udało się uratować żadnego z aut. Tamtejsza policja bada sprawę pod kątem celowego podpalenia.

Pożary aut elektrycznych to temat, który powraca jak bumerang. Trudno się temu dziwić, gdyż auta z takim napędem póki co nadal stanowią mniejszość, a ich przeciwnicy lubią doszukiwać się związku pomiędzy chemikaliami znajdującymi się w akumulatorach, a podatnością na samozapłon.

Póki co nie istnieją jednak wiarygodne statystyki mówiące o tym, by samochody elektryczne płonęły częściej niż spalinowe. Nie ulega jednak wątpliwości, że auta na baterie zauważalnie trudniej ugasić. Przekonali się o tym strażacy ze szwedzkiego Malmö wezwani do pożaru tamtejszego salonu Tesli.

Brandattentat mot sju bilar på Teslas anläggning vid Boplatsgatan

Mimo że przybyli na miejsce niemal natychmiastowo, nie udało im się uratować żadnego z płonących aut. Według relacji lokalnych mediów w pożarze spłonęło co najmniej 7 samochodów. Strażak Magnus Köhlin, który uczestniczył w akcji gaśniczej przyznał lokalnym mediom svt.se, że najprawdopodobniej doszło do celowego podpalenia.

Portal Electrek donosi z kolei, że to nie pierwsze takie zdarzenie w tym miejscu. Salon w Malmö płonął już w 2017 roku. Dokładnej przyczyny nie udało się ustalić po dziś dzień.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)