Rekord świata hybrydowej toyoty. Z Białej Podlaskiej do Lizbony w jedną dobę

Rekord świata hybrydowej toyoty. Z Białej Podlaskiej do Lizbony w jedną dobę

Toyota Avalon
Toyota Avalon
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Toyota
Marcin Łobodziński
25.11.2022 10:48, aktualizacja: 25.11.2022 12:06

3465 km w 24 godziny – to nie wynik wyścigu w LeMans, lecz wynik próby bicia rekordu Guinnessa w kategorii najdłuższego pokonanego dystansu samochodem hybrydowym w jedną dobę. To tak, jakby przejechać z Białej Podlaskiej do Lizbony w Portugalii.

Rekord należy do hybrydowej Toyoty Avalon, a ustanowiono go w Chinach na torze Xiangyang. Siedmiu kierowców jechało nieustannie, zatrzymując się wyłącznie na zmianę i tankowanie. Średnia prędkość uzyskana na tym dystansie to 144,4 km/h.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Toyota Avalon to nieznany w Europie model, ale popularnych w USA czy Chinach. Jest blisko spokrewniony z dostępną w sprzedaży w Polsce Toyotą Camry. Różnica polega głównie na tym, że Camry jest w Europie pozycjonowane w segmencie D, a Avalon w segmencie E przez trochę większe rozmiary.

Avalon ma ma ten sam napęd hybrydowy Hybrid Dynamic Force 2,5 l, który cechuje się wysoką ekonomicznością. W teście Camry spalało przy prędkości 140 km/h tylko 6,5 l/100 km, co jest wynikiem lepszym niż mniejszej Corolli. Według danych z USA hybrydowe Camry spala więcej benzyny niż hybrydowy Avalon.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)