Rusza Rajd Flaminga. Na prąd, w szczytnym celu

Rusza Rajd Flaminga. Na prąd, w szczytnym celu

W Rajdzie wystartuje sześć ekip
W Rajdzie wystartuje sześć ekip
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Rajd Flaminga
25.05.2023 12:53, aktualizacja: 25.05.2023 16:24

Cztery tysiące kilometrów, sześć aut i kilka szczytnych celów. Tak w skrócie można opisać charytatywny Rajd Flaminga, który wystartuje już 26 maja z Toru Modlin.

Rajd Flaminga z Polski do Laponii to pomysł grupy przyjaciół, będących pasjonatami motoryzacji i elektromobilności. Sześć ekip zamierza pokonać około 4 tys. km z Modlina do Rovaniemi i z powrotem. Cel jest szczytny – zebranie 500 tys. zł na rzecz fundacji Gajusza wpierającej dzieci i młodzież z problemami natury psychologicznej.

Rajd zaplanowano na dni 26 maja – 3 czerwca 2023 roku. Uczestnicy przed startem zaszczycą swoją obecnością wyjątkowe wydarzenie. To EV Experience Day organizowany na torze Modlin.

Rajd Flaminga wystartuje w Modlinie
Rajd Flaminga wystartuje w Modlinie© Materiały prasowe

Choć wsparcie fundacji Gajusza jest głównym celem ekspedycji, organizatorzy rajdu zwracają również uwagę na inne aspekty. Pokonując 4 tys. km na prądzie, zamierzają przybliżyć ludziom tę formę transportu i pokazać, że pasja do motoryzacji potrafi łączyć pokolenia. Chcą też zbadać, jak elektromobilność wpływa na koszty oraz komfort transportu w EU.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie na stronie rajdflaminga.pl, na której możecie też wesprzeć fundację Gajusza. Jako patroni medialni wydarzenia gorąco zachęcamy do kibicowania uczestnikom i trzymamy kciuki za pomyślny przebieg rajdu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)