Spała za kierownicą tesli. Przerażające nagranie z polskiej ekspresówki

Kobieta zasnęła za kierownicą Tesli
Kobieta zasnęła za kierownicą Tesli
Źródło zdjęć: © YouTube | Stop Cham
Kamil Niewiński

24.06.2023 21:29, aktual.: 25.06.2023 11:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na kanale YouTube Stop Cham pojawiło się nagranie, które może szokować, ale również skłaniać do zastanowienia się. Widać na nim Teslę Model 3 jadącą po drodze S5. Za jej kierownicą znajdowała się jednak… śpiąca kobieta!

O przypadkach osób, które – jadąc teslą – pozostawiały włączonego autopilota i zajmowały się rzeczami, które w żadnym stopniu nie są bliskie prowadzeniu auta, można było usłyszeć już nieraz. Takie wieści jednak bardzo rzadko dotyczyły zdarzeń z Polski, lecz to być może powoli ulega to zmianie. Pokazuje to niepokojące wideo, które pojawiło się na kanale YouTube Stop Cham.

Filmik został nagrany 21 czerwca br. na trasie S5, a dokładniej na odcinku Wrocław – Poznań. Skupia się on na Tesli Model 3, która jechała ze stałą prędkością ok. 120 km/h lewym pasem, czego potwierdzeniem jest head-up w aucie nagrywającego. Gdy zrównał się on na prawym pasie z teslą, okazało się, że za jej kierownicą znajduje się… śpiąca kobieta.

Kobieta w Tesli spała za kierownicą na drodze S5 #1129 Wasze Filmy

Jak przyznaje osoba, która nadesłała wideo kanałowi Stop Cham, kobieta kierująca autem nie reagowała na żadne sygnały, a zatrzymanie samochodu było niemożliwe. Tesla bowiem hamowała, gdy wykrywała przed sobą wolniejsze auto, a potem znów przyspieszała do prędkości ustawionej na autopilocie. 

Prawdopodobnie cała historia zakończyła się dobrze – w przeciwnym wypadku z pewnością usłyszelibyśmy o wypadku z teslą w roli głównej. Oczywiście takie nagranie może martwić, tak samo jak każda sytuacja, gdy kierowca zasypia za kierownicą. Z drugiej strony w aucie bez autopilota samochód w takich okolicznościach wylądowałby na barierkach, a kierowca oraz inni uczestnicy ruchu mogliby stracić zdrowie i życie.

Warto jednak zachowawczo to powtórzyć  jeżeli czujesz się zmęczony i śpiący podczas jazdy, jak najszybciej znajdź bezpieczne miejsce i zaparkuj samochód. Jeżeli musisz, zdrzemnij się, lecz nie kontynuuj jazdy. W taki sposób zadbasz o bezpieczeństwo swoje, swoich pasażerów oraz innych osób, z którymi dzielisz drogę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)