Szalone auto koncepcyjne Nissana. Futuryzm do potęgi

Nissan Arizon EV Concept
Nissan Arizon EV Concept
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Nissan
Kamil Niewiński

18.04.2023 18:50, aktual.: 18.04.2023 19:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nissan postanowił podczas targów Auto Shanghai 2023 ujawnić swój nowy samochód koncepcyjny. Na razie jest tylko projektem, lecz Japończycy nie wykluczają, że może z niego wykluć się model produkcyjny.

Chiny to obecnie największy i – co za tym idzie – najważniejszy rynek motoryzacyjny na całym świecie. Nic więc dziwnego, że wiele marek robi wszystko, by przypaść do gustu właśnie klientom z Państwa Środka. W szczególności zależy na tym markom azjatyckim, które chcą jak najlepiej radzić sobie na swoim podwórku. Nic więc dziwnego, że wiele nowych projektów tworzy się pod specyfikę tamtejszego rynku.

Nissan podczas targów Auto Shanghai 2023 zaprezentował swój nowy model koncepcyjny o nazwie Arizon. Wbrew nazwie przywołującej na myśl stan w USA, samochód został w całości stworzonych w Chinach i dla Chińczyków. Choć jest on tak naprawdę przerysowaną manifestacją marki, producent z Japonii nie wyklucza dalszych prac w kierunku stworzenia z niego modelu produkcyjnego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pod kątem rozmiarów Arizon jest bardzo podobny do Nissana Qashqaia, ale oczywiście jest on autem w pełni elektrycznym. Jest on również wyposażony w zupełnie nowego asystenta głosowego  Eporo. Ma on reagować i prowadzić konwersacje z kierowcą niczym żywy człowiek, dostarczając mu nie tylko informacje o pojeździe, ale również pogodzie czy wiadomościach ze świata.

Sam wygląd modelu Arizon jest bardzo futurystyczny. Trochę kanciasta, mocno zarysowana sylwetka, wiele świecących elementów, bardzo minimalistyczne wnętrze z przyciskami fizycznymi ograniczonymi do minimum – to rzeczy, które najmocniej rzucają się w oczy. Auto może również pochwalić się naprawdę sporym prześwitem, który ma pozwalać na swobodne poruszanie się w terenie.

  • Nissan Arizon EV Concept
  • Nissan Arizon EV Concept
  • Nissan Arizon EV Concept
  • Nissan Arizon EV Concept
  • Nissan Arizon EV Concept
  • Nissan Arizon EV Concept
[1/6] Nissan Arizon EV ConceptŹródło zdjęć: © Materiały prasowe | Nissan

Nissan w 2021 roku ogłosił plany dotyczące swojej ofensywy modelowej. Do 2030 roku producent z Kraju Kwitnącej Wiśni planuje stworzyć łącznie 27 zelektryfikowanych modeli, z czego aż 19 będą w całości samochodami elektrycznymi. Arizon, choć jest to bardzo odważny koncept, może być zwiastunem kierunku, w który chcą udać się Japończycy przy nadchodzących modelach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)