Tesla zmienia działanie fabryki w Berlinie. Cele nie ulegają zmianie

Tesla zmienia działanie fabryki w Berlinie. Cele nie ulegają zmianie

Tesla model X
Tesla model X
Źródło zdjęć: © Autokult.pl | Mateusz Lubczański
16.06.2023 23:55

Gigafabryka Tesli usytuowana pod Berlinem będzie działać w zmienionym trybie. Według informacji dostarczonych przez markę, cele produkcyjne wbrew prasowym przeciekom nie są w żaden sposób zagrożone.

Pod kątem statystyk dotyczących sprzedaży Tesla może początek 2023 roku zaliczyć do bardzo udanych. Model Y amerykańskiego producenta był bowiem w pierwszym kwartale najpopularniejszym samochodem świata. Na innych polach jednak wcale nie jest tak pięknie i kolorowo. Były cięcia w zatrudnieniu, były cięcia cen samochodów, były również niezliczone skandale z marką w roli głównej.

Kolejne niepokojące informacje podawał Business Insider. Według jego informacji proces mający doprowadzić do ustanowienia poziomu produkcji w berlińskiej fabryce Tesli na poziomie 6 000 aut miesięcznie miał zostać zamrożony. Teraz jednak, jak informuje ANEurope, wiemy już nieco więcej na temat sytuacji w niemieckim zakładzie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tesla będzie zatrudniać mniejszą liczbę pracowników tymczasowych do fabryki w Grünheide pod Berlinem, a także zaniecha ustanawiania sobotnich zmian. Nie ma to jednak w związku z problemami z wyrabianiem norm, a kończeniem fazy rozruchu gigafabryki. Producent bowiem równocześnie informuje, że jest na dobrej drodze do osiągnięcia wspomnianego celu produkcyjnego wynoszącego 6 000 aut tygodniowo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)