Tesli grozi surowa kara. Stan Kalifornia zarzuca jej kłamstwa

Tesli grozi surowa kara. Stan Kalifornia zarzuca jej kłamstwa

Dla kalifornijskiego departamentu motoryzacji precyzja w reklamach jest kwestią bezpieczeństwa
Dla kalifornijskiego departamentu motoryzacji precyzja w reklamach jest kwestią bezpieczeństwa
Źródło zdjęć: © Tesla/mat. prasowe
08.08.2022 15:25, aktualizacja: 10.03.2023 13:45

Tesli grozi zakaz zarówno sprzedaży, jaki i produkcji swoich samochodów. Powodem mają być kłamstwa emitowane w reklamach przez producenta, które dotyczą stopnia autonomiczności samochodów.

Nad Teslą wisi widmo przymusowego wstrzymania produkcji i sprzedaży. Tym razem winowajcą nie jest kryzys na rynku półprzewodników, lecz wyemitowane przez amerykańskiego producenta reklamy, co do których poważne zastrzeżenia ma kalifornijski DMV (Department of Motor Vehicles) - informacje te podaje portal Antyweb.pl

Najczarniejszym ze scenariuszy dla technologicznego giganta z USA jest groźba wstrzymania produkcji w największej fabryce producenta, w mieście Fremont (Kalifornia). Taki stan rzeczy może nastąpić już 22 sierpnia 2022 r.

Dwie skargi – dwie funkcje

DMV, w swoich dwóch skargach przeciwko Tesli, zwraca uwagę na wprowadzanie przez producenta klientów, a więc i kierowców w błąd, co może mieć brzemienne skutki dla bezpieczeństwa na drogach.

Mowa tu przede wszystkim o dwóch funkcjach - Autopilot (poważne zastrzeżenia miały do niego już Niemcy) i Full Self Driving (FSD), które reklamowane przez Teslę jako w pełni autonomiczne, nie są takimi w istocie.

Prawie robi wielką różnicę

Prawdą jest, że wspomniane systemy pozwalają na niemal autonomiczną jazdę, jednak wciąż nadzór w postaci kierowcy jest niezbędny dla zachowania bezpieczeństwa. Tymczasem Tesla rzeczywiście podaje takie informacje, problem w tym, że nie we właściwej części reklamy a jako przypisy.

Kalifornijski organ wymaga zatem od Tesli większej precyzji w treści reklam, a tym samym, by nie stanowiły marketingowych nadużyć. Wszak te mogą się skończyć wypadkami spowodowanymi przeszacowaniem możliwości pojazdów.

Tesla dostała od Departamentu 15 dni na odniesienie się do otrzymanych przez DMV zarzutów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)