Tesli kryzys niestraszny. W trzecim kwartale 2021 pobiła kolejny rekord sprzedaży

Tesli kryzys niestraszny. W trzecim kwartale 2021 pobiła kolejny rekord sprzedaży

Model Y to najnowsza propozycja Tesli, a przy okazji nowy hit marki
Model Y to najnowsza propozycja Tesli, a przy okazji nowy hit marki
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński
Aleksander Ruciński
04.10.2021 13:23, aktualizacja: 10.03.2023 15:23

Podczas gdy branża motoryzacyjna boryka się ze spadkami sprzedaży spowodowanymi brakiem półprzewodników, Tesla odnosi kolejne rynkowe sukcesy. W trzecim kwartale padły nowe rekordy w kategorii produkcji i sprzedaży aut amerykańskiej marki.

Tesla podsumowała trzeci kwartał 2021 roku i pochwaliła się imponującymi wynikami. Produkcja sięgnęła rekordowych 237 823 sztuk. W tym samym czasie aż 241 300 aut trafiło do klientów. To znacznie więcej niż w drugim kwartale 2021 roku, który również był rekordowy dla marki - Tesla sprzedała wówczas 201 250 samochodów.

Co ciekawe, zdecydowaną większość wolumenów stanowią dwie propozycje - Model 3 oraz Model Y, które są najmłodszymi propozycjami producenta. Większe S oraz X stanowiły zaledwie 8941 sztuk spośród całej produkcji. Niewykluczone jednak, że proporcje niebawem nieco się zmienią, bo na taśmy trafiły już odświeżone wydania Modeli S i X.

Jeśli zastanawiacie się, dlaczego Tesla tak dobrze radzi sobie w dobie kryzysu, odpowiedź jest prosta. Amerykański producent w porę zareagował na brak półprzewodników i zmienił dostawcę, przy okazji dostosowując oprogramowanie pojazdów do współpracy z innymi chipami. Dzięki temu kryzys półprzewodnikowy praktycznie ominął markę.

Co więcej, prognozy na kolejny kwartał są naprawdę dobre. Niewykluczone, że pod koniec roku padnie kolejny rekord. Tesla, w przeciwieństwie do wielu innych producentów, raczej nie ma powodów, by spisywać 2021 na straty.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)