TestyAudiTest: Audi e-tron GT vs Tesla Model 3 - jedna główna różnica

Test: Audi e‑tron GT vs Tesla Model 3 - jedna główna różnica

Mateusz Żuchowicz
01.09.2021 09:31, aktualizacja: 17.05.2024 11:53

Audi E-tron GT model niezwykle ważny dla tej marki. To samochód, który ma być przykładem jak naładowana emocjami może być elektromobilność. Auto, które udowadnia, że samochody elektryczne to nie tylko miejskie wozidełka do korzystania z bus pasów, ale także wygodne grand turismo ze świetnym przyspieszeniem i wcale nie małym zasięgiem. Rodzi się jednak pytanie, czy aby otrzymać takie emocje naprawdę trzeba, aż tyle zapłacić?

Audi e-tron GT vs Tesla model 3 - test wideo

Drugi samochód, który wziąłem do porównania, udowadnia, że nie. Przed wami Tesla model 3. Wiele osób może jednak powiedzieć, że Audi e-tron GT należy porównać z Teslą modelem S! No właśnie nie do końca i już tłumaczę wam dlaczego. Nie mamy tutaj do czynienia z E-tronem RS, a zwykłą odmianą GT 60 co oznacza, że Tesla model 3 oferuje podobną ilość koni co Audi, podobne przyspieszenie, również napęd na wszystkie koła, a do tego większy zasięg i to za połowę tej ceny. Ale być może w ogólnym rozrachunku wypada gorzej?

Oczywiście te samochody różnią się, chociażby wymiarami Audi ma prawie 5 m długości, a Tesla 4,7m, Audi ma 1,96 szerokości, a Tesla o 3 cm mniej, Audi ma 1,41 m wysokości, a Tesla 1,44 m. Jest jeszcze coś takiego jak prestiż! I tutaj bez wątpienia Audi robi większe wrażenie. Czy jest ładniejsze, tego nie oceniam, na pewno skupia nie sobie uwagę.

Jaki jest jednak ostateczny werdykt? Czy Audi jest rzeczywiście na tyle lepsze, aby warto było dopłacić do niego 350 tys. zł? Zapraszam na test.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)