TestyHondaTest: Honda Civic - fani marki będą zaskoczeni

Test: Honda Civic - fani marki będą zaskoczeni

Maciej Gomułka
28.07.2022 06:42, aktualizacja: 24.11.2022 12:58

Honda Civic przez 50 lat swojego istnienia na rynku doczekała się 11 generacji. Samochód w tym czasie przeszedł bardzo długą stylistyczną drogę i ciężko w nim dostrzec jego protoplastę. Jak wygląda najnowsze wcielenie tego popularnego modelu? Tego dowiecie się w tym filmie.

Honda Civic – test wideo

Wizualnie samochód nie przeszedł rewolucji. Jego linia jest analogiczna do poprzedniej generacji, a przód jest zdecydowanie mniej zadziorny względem ustępującego modelu. Więcej zmian zaszło, w sferze której nie widać, ale można ją odczuć, wsiadając do środka. Dzięki zmianom konstrukcyjnym samochód oferuje kierowcy i pasażerom więcej miejsca, a dzięki zwiększonemu rozstawowi kół oraz osi ma się on lepiej prowadzić.

Sporo zmieniło się w kwestii napędu. Dwulitrowy silnik wolnossący o mocy 143 koni mechanicznych jest odpowiedzialny głównie za produkcję energii napędzającej silnik elektryczny o mocy 184 KM. Przez większość czasu nie ma bezpośredniego połączenia kół z jednostką spalinową. W układzie napędowym nie ma też klasycznej skrzyni biegów, nawet tej bezstopniowej, która byłaby oczywistym rozwiązaniem w przypadku hybrydy.

Nowy Civic prowadzi się bardzo dobrze, w dalszym ciągu czuć tutaj sportową nutę, co może dać kierowcy sporo frajdy, niemniej nie jest on przeciążony bodźcami, które odbierają komfort, nawet gdy jest włączony tryb sport. O niewielkie wyniki zużycia paliwa nie trzeba się specjalnie starać. To dość istotne przy obecnych cenach na stacjach. Jeżeli jesteście ciekawi, co jeszcze się zmieniło w najnowszej generacji tego popularnego modelu, to zapraszam do oglądania.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)