Test: Lexus RX 500h kontra poprzednik Lexus RX 450h. Sprawdziłem, jak bardzo różni się nowy od starego

Test: Lexus RX 500h kontra poprzednik Lexus RX 450h. Sprawdziłem, jak bardzo różni się nowy od starego

Marcin Łobodziński
30.12.2022 12:28

Przesiadka ze starego Lexusa RX 450h do nowego RX 500h na pewno będzie dużą zmianą. To nie tylko nowa generacja samochodu, ale i zupełnie inny rodzaj układu napędowego, niespotykanego do tej pory w hybrydach Lexusa. Jakie są różnice pomiędzy nimi? O tym opowiedziałem w materiale wideo.

Marki Toyota i Lexus przez 25 lat trzymały się jednej koncepcji napędu hybrydowego, w którym połączenie silnika spalinowego i elektrycznego wykonywał moduł zwany eCVT. Z jednej strony użytkownicy się do tego przyzwyczaili, a nawet docenili, ale z drugiej – istniała taka grupa potencjalnych klientów, dla której zasada działania eCVT była nie do zaakceptowania. Nawet jeśli łączono z dużym, bo 3,5-litrowym benzynowym V6.

Lexus RX to do dziś najlepiej sprzedający się model tej marki i samochód, który doceniają klienci na całym świecie. Jednak Lexus, by przyciągnąć jeszcze większą ich rzeszę, zaoferował w nowym RX-ie zupełnie nowe rozwiązanie. Napęd hybrydowy bez modułu eCVT, a z klasyczną 6-biegową przekładnią automatyczną. Dodatkowo o dużej mocy i z układem przeniesienia napędu imitującym pracę stałego 4x4.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)