Toyota i Suzuki zacieśniają współpracę. Skorzystają polskie fabryki

Toyota i Suzuki zacieśniają współpracę. Skorzystają polskie fabryki

Z polskiej fabryki Toyoty będzie wyjeżdżać silnik Suzuki
Z polskiej fabryki Toyoty będzie wyjeżdżać silnik Suzuki
Źródło zdjęć: © mat.prasowe
Mateusz Lubczański
20.03.2019 08:30, aktualizacja: 13.03.2023 14:15

Toyota i Suzuki planują mocną ekspansję na rynku europejskim. Kluczowym elementem mają być układy hybrydowe i małolitrażowe silniki. Te ostatnie będą produkowane w polskich zakładach.

Główne obszary współpracy japońskich marek stają się jeszcze ważniejsze. Toyota dostarczy Suzuki napędy hybrydowe, a także pojazdy oparte na SUV-ie RAV4 i kompaktowej Corolli. Z kolei Suzuki – które wcześniej próbowało działać z Volkswagenem – będzie produkować dla Toyoty samochody na rynek azjatycki i afrykański. Ale to nie wszystko.

Dla nas najważniejszą informacją jest fakt, że małolitrażowy silnik Suzuki będzie produkowany w zakładzie Toyoty w Polsce. Jak twierdzą przedstawiciele Toyota Motor Poland, wybór miejsca nie jest przypadkowy. Centrala doceniła umiejętności i doświadczenie polskiej kadry, która z sukcesami produkuje jednostki o małych pojemnościach.

W Polsce produkujemy już przekładnie.
W Polsce produkujemy już przekładnie.© mat. prasowe

Docelowo silnik ma trafiać do samochodów poruszających się po europejskich drogach. Osoby związane z Toyotą potwierdzają, że są w stanie zabezpieczyć dostawy dla Suzuki bez wpływu na zamówienia europejskich klientów.

Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się produkcja jednostek w Polsce. Wiadomo za to, że współpraca japońskich firm pod względem wytwarzania aut ruszy pod koniec 2020 roku. Toyota dodatkowo będzie w tym czasie współpracowała z francuską grupą PSA, z którą to tworzy małe modele miejskie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)