Toyota Mirai Sport Concept - wiemy, że istnieje… i na razie to tyle

Toyota Mirai Sport Concept
Toyota Mirai Sport Concept
Źródło zdjęć: © YouTube | Ride Now
Kamil Niewiński

31.05.2023 21:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chociaż Toyota już od dłuższego czasu inwestuje wodór, ostatnie tygodnie są w wykonaniu japońskiego producenta wyjątkowo produktywne. Tym razem podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Fiji pokazany został koncept usportowionej Toyoty Mirai.

Wodór odgrywa niezwykle istotną rolę w planie rozwojowym Toyoty. Widać to chociażby po fakcie, że w ich gamie szybciej pojawił się samochód wodorowy niż elektryczny. Możemy jednak wskazać inne argumenty, takie jak wodorowe ciągniki, które właśnie trafiły do floty Toyoty w Europie czy wyścigowa Corolla, która napędzana jest płynnym wodorem (!) i startuje w wyścigach długodystansowych.

To właśnie podczas 24-godzinnego wyścigu serii Super Taikyu na torze Fuji, w którym wystąpiła Toyota Corolla H2 Concept, zaprezentowano trochę po cichu nowy samochód koncepcyjny, który był już zapowiedziany przez Japończyków w poście oddziału GAZOO Racing zapowiadającym 24h Le Mans. Okazało się, że tajemniczym autem była Toyota Mirai Sport Concept.

待ってた! スポーティなMIRAI トヨタ MIRAI SPORT CONCEPT 世界初公開&詳細チェック by 島下泰久 × 難波賢二

Przedstawiony na wielu filmach prosto z Japonii samochód posiada naprawdę interesujące elementy aerodynamiczne, jak wyjątkowy przedni zderzak czy sportowy dyfuzor. Próżno jednak szukać odpowiedzi na pytanie, czy i kiedy ten model trafi na rynek. Toyota po prostu wystawiła auto na pokaz publiczny i pozostawiła nas z wieloma pytaniami. Być może odpowiedzi na nie poznamy za niedługo…

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)