Ubezpieczenie samochodu w Polsce możliwe także przez internet

Ubezpieczenie samochodu w Polsce możliwe także przez internet

Ubezpieczenie samochodu w Polsce możliwe także przez internet
Autokult Elektromobilność
24.12.2019 09:52, aktualizacja: 13.03.2023 13:38

Wykupienie polisy samochodowej wcale nie musi oznaczać osobistej wizyty u ubezpieczyciela czy agenta ubezpieczeń. Teraz ubezpieczenie samochodu w Polsce możemy wykupić także przez internet!

Przez internet możemy załatwić obecnie wiele spraw – w sieci możemy kupić także korzystne ubezpieczenie komunikacyjne. To korzystna propozycja przeznaczona dla każdego, kto chciałby znaleźć dla siebie tanią polisę i wykupić ją bez potrzeby wychodzenia z domu. Jak zatem wyszukać i kupić takie ubezpieczenie samochodu w Polsce?

Ubezpieczenie komunikacyjne – nie tylko OC

Właściciele samochodów mogą skorzystać z szerokiej gamy ubezpieczeń samochodowych, które pozwalają im na uzyskanie odpowiedniego poziomu ochrony w nieprzewidzianych sytuacjach.

Najczęściej umowy zawierane są na ubezpieczenie OC, czyli inaczej ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. To obowiązkowa polisa chroniąca kierowcę przed skutkami finansowymi wywołanych przez niego szkód. Wtedy odszkodowanie wypłaca ubezpieczyciel.

Poza obowiązkowym OC kierowcy mogą skorzystać również z szerokiej gamy innych ubezpieczeń dobrowolnych, które zapewniają im dodatkową ochronę podczas korzystania z pojazdu, a także wtedy, gdy jest on na parkingu.

Warto przy tym wskazać, że polisy mogą działać zarówno jako ubezpieczenie samochodu w Polsce, jak również poza granicami kraju, czyli sprawdzą się też przy zagranicznych wojażach.

Ubezpieczenia on-line – dostępne na wyciągnięcie ręki

Kiedyś kierowcy mogli wykupić ubezpieczenie samochodu w Polsce tylko stacjonarnie, na przykład bezpośrednio w siedzibie ubezpieczyciela lub też u agenta ubezpieczeniowego. Teraz jednak mają oni do wyboru jeszcze jedną propozycję – to polisy dostępne on-line.

Oferowane przez internet ubezpieczenia samochodowe nie różnią się niczym od tych, które sprzedawane są w punktach stacjonarnych. Są jednak dla wielu kierowców znacznie łatwiejsze w wyborze i w zakupieniu – można to zrobić wtedy bez konieczności wychodzenia z domu.

Ubezpieczenia samochodowe, które można kupić on-line:

  • ubezpieczenie OCubezpieczenie ACubezpieczenie NNWubezpieczenie Assistance

Jak widać, przez internet można wykupić praktycznie każde ubezpieczenie samochodu w Polsce. Jak to zrobić?

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie samochodowe przez internet?

Jeśli kierowca pragnie wyszukać ubezpieczenie swojego samochodu on-line, może zrobić to w dowolnym momencie. Nie musi również przeglądać każdej strony ubezpieczyciela po kolei. Teraz wszystkie najkorzystniejsze oferty dostępne są w jednym miejscu – przez specjalne kalkulatory ubezpieczeń.

Kalkulatory ubezpieczeniowe to serwisy on-line, które mają na celu pomoc swoim użytkownikom w wyborze najlepszych polis, w tym także tych samochodowych. Wystarczy zaledwie parę minut, aby dowiedzieć się, który ubezpieczyciel może zaproponować nam najniższą cenę na OC lub też najlepsze warunki AC!

Serwisy takie, jak kalkulatory ubezpieczeń są przy tym darmowe – nie pobierają one od swoich użytkowników żadnych opłat za dokonanie kalkulacji.

Kalkulacja kosztów ubezpieczenia on-line – jak to zrobić?

Kierowcy, którzy chcą dowiedzieć się, ile zapłacą za ubezpieczenie samochodu w Polsce, mogą sprawdzić już teraz ceny w kalkulatorze. Jak można przeprowadzić samodzielną kalkulację?

Najlepiej zdecydować się wtedy na taki, który pozwala na jednoczesne sprawdzenie kosztów w wielu towarzystwach. W przypadku serwisu Porowneo.pl to najpopularniejsi ubezpieczyciele, w tym Proama, PZU, Ergo Hestia, Aviva, AXA, Benefia, Link4, Generali oraz MTU24.

Po wejściu na stronę kalkulatora, wybieramy rodzaj polisy, którą chcemy obliczyć. Potem serwis przekierowuje nas na stronę z formularzem, który służy do podania konkretnych danych potrzebnych do wyliczeń.

Wśród danych wymaganych do kalkulacji znajdują się między innymi:

  • informacje związane z użytkowanym przez kierowcę samochodemdotychczasowa historia ubezpieczenia samochoduinformacje związane z przyszłą polisądane dotyczące posiadacza pojazdudane kontaktowe kierowcy

Wypełnienie formularza nie powinno zająć nam więcej niż kilka minut, dlatego wyliczenia możemy wykonać w każdym momencie – z zacisza własnego domu, podczas jazdy autobusem czy w przerwie w pracy.

Po wprowadzeniu do formularza wszystkich wymaganych danych, kalkulator prezentuje, jakie ubezpieczenie samochodu w Polsce będzie dla nas najbardziej atrakcyjne.

Jak wykupić ubezpieczenie samochodu w Polsce przez internet?

Gdy będziemy chcieli skorzystać z jednej z ofert przygotowanych przez kalkulator, w takim przypadku ubezpieczenie samochodu w Polsce możemy wykupić również przez internet!

W tym celu klikamy w przycisk znajdujący się przy konkretnej ofercie. Następnie zostajemy przekierowani na stronę internetową ubezpieczyciela i tam możemy zawrzeć umowę ubezpieczeniową. Zapłatę uiścimy przelewem albo kartą. Po dokonaniu zapłaty otrzymamy potwierdzenie zawarcia umowy ubezpieczeniowej – szybko i wygodnie.

Podsumowując, dzisiaj ubezpieczenie samochodu w Polsce możemy wykupić także przez internet. To sprawdzony wybór dla każdego oszczędnego kierowcy!

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)