Volkswagen ID.Buzz GTX zadebiutuje w 2023 roku. W końcu znamy moc

Volkswagen ID.Buzz GTX zadebiutuje w 2023 roku. W końcu znamy moc

Volkswagen ID.Buzz
Volkswagen ID.Buzz
Źródło zdjęć: © Autokult | Maciej Gomułka
Aleksander Ruciński
12.01.2023 12:51, aktualizacja: 12.01.2023 13:09

ID.Buzz to elektryczny van Volkswagena będący współczesną reinkarnacją kultowego "Bulliego". Model jeszcze w tym roku doczeka się także ostrzejszej wersji GTX. Więcej światła na sprawę rzuca Kai Gruenitz odpowiedzialny za badania i rozwój marki.

Gruenitz w rozmowie z magazynem "Autocar" zdradził plany dotyczące najbliższej przyszłości ID.Buzza. Potwierdził, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami elektryczny van doczeka się wersji GTX. To nazwa, która w elektrycznej nomenklaturze volkswagena jest zarezerwowana dla ostrzejszych modeli.

Jak się dowiadujemy, ID.Buzz GTX będzie atrakcyjną wersją o wysokich osiągach, wyróżniającą się specjalną kolorystyką, inaczej wykończonym wnętrzem i co najważniejsze - 340-konnym napędem.

Model otrzyma dwa silniki elektryczne, po jednym na każdą oś, co oznacza również napęd na cztery koła. Więcej szczegółów powinniśmy poznać już niebawem, gdyż debiut zaplanowano na 2023 rok.

Kai Gruenitz zdradził również, że firma pracuje nad ID.Buzzem z wydłużonym rozstawem osi. Dzięki dodatkowym 25 cm auto zyska trzeci rząd siedzeń. Nie wyklucza się także odmiany kempingowej California, choć tę poznamy nie wcześniej niż w 2025 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)