Volkswagen zapowie nowego elektryka na targach CES. Znamy datę

Volkswagen zapowie nowego elektryka na targach CES. Znamy datę

Volkswagen ID. Aero Concept
Volkswagen ID. Aero Concept
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Volkswagen
Aleksander Ruciński
28.12.2022 13:38

Niemcy skorzystają z targów elektroniki użytkowej CES 2023, by zapowiedzieć nowy model na prąd. Czego powinniśmy się spodziewać?

Targi CES coraz częściej goszczą nie tylko producentów elektroniki użytkowej, ale i samochodów. Przykładem jest Volkswagen, który już na początku stycznia pojawi się w Las Vegas z nowym autem elektrycznym, a właściwie jego zapowiedzią. Pojazd będzie częściowo zakamuflowany, lecz bliski wersji produkcyjnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Niemcy na razie nie zdradzają szczegółów, lecz biorąc pod uwagę wcześniejsze doniesienia, będzie to najprawdopodobniej ostateczna wersja konceptu ID. Aero. Testowe egzemplarze o podobnym kształcie, w ostatnich miesiącach były widywane na drogach, a sam koncept debiutował wcześniej w Chinach.

ID. Aero to nic innego jak elektryczny odpowiednik Passata, o stosunkowo klasycznym, trójbryłowym nadwoziu i niskim współczynniku oporu powietrza. Wynik dla konceptu to 0,23. Nieoficjalnie mówi się, że produkcyjna wersja zgodnie z nomenklaturą Volkswagena mogłaby się nazywać ID.7.

Czy przypuszczenia okażą się słuszne? Odpowiedź poznamy już niebawem. Targi CES 2023 odbędą się w dniach 5-8 stycznia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)