Volkswagen zapowie nowego elektryka na targach CES. Znamy datę

Volkswagen zapowie nowego elektryka na targach CES. Znamy datę28.12.2022 13:38
Volkswagen ID. Aero Concept
Volkswagen ID. Aero Concept
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Volkswagen

Niemcy skorzystają z targów elektroniki użytkowej CES 2023, by zapowiedzieć nowy model na prąd. Czego powinniśmy się spodziewać?

Targi CES coraz częściej goszczą nie tylko producentów elektroniki użytkowej, ale i samochodów. Przykładem jest Volkswagen, który już na początku stycznia pojawi się w Las Vegas z nowym autem elektrycznym, a właściwie jego zapowiedzią. Pojazd będzie częściowo zakamuflowany, lecz bliski wersji produkcyjnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Trzecia Rewolucja Volkswagena. ID. 3 kontra jego duchowi poprzednicy.

Niemcy na razie nie zdradzają szczegółów, lecz biorąc pod uwagę wcześniejsze doniesienia, będzie to najprawdopodobniej ostateczna wersja konceptu ID. Aero. Testowe egzemplarze o podobnym kształcie, w ostatnich miesiącach były widywane na drogach, a sam koncept debiutował wcześniej w Chinach.

ID. Aero to nic innego jak elektryczny odpowiednik Passata, o stosunkowo klasycznym, trójbryłowym nadwoziu i niskim współczynniku oporu powietrza. Wynik dla konceptu to 0,23. Nieoficjalnie mówi się, że produkcyjna wersja zgodnie z nomenklaturą Volkswagena mogłaby się nazywać ID.7.

Czy przypuszczenia okażą się słuszne? Odpowiedź poznamy już niebawem. Targi CES 2023 odbędą się w dniach 5-8 stycznia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)