Volvo tylko z elektrykami od 2030 roku. Auto zamówisz przez Internet

Volvo tylko z elektrykami od 2030 roku. Auto zamówisz przez Internet

Volvo XC40 oferowane jest zarówno z 3-cylindrowym silnikiem, jak i w formie hybrydy plug-in.
Volvo XC40 oferowane jest zarówno z 3-cylindrowym silnikiem, jak i w formie hybrydy plug-in.
Źródło zdjęć: © fot. Mateusz Żuchowski
Mateusz Lubczański
02.03.2021 08:55, aktualizacja: 13.03.2023 10:04

Szwedzka marka z chińskim zapleczem zdecydowała się na radykalny krok. Już od 2030 roku w ofercie producenta nie znajdziemy auta z klasycznym silnikiem spalinowym. Co więcej, sprzedaż ma przenieść się do Internetu.

To już pewne – od 2030 roku każde nowe volvo dostarczone do klienta będzie elektryczne. Już teraz silniki Diesla nie są oferowane w rodzinie modelu S60. Na podobny krok zdecydował się niedawno koncern General Motors, choć elektryczna rewolucja będzie miała miejsce 5 lat później.

Dyrektor operacyjny Volvo, Hakan Samuelsson, stwierdził, że ostatni samochód szwedzkiej marki z jednostką wysokoprężną zostanie wycofany z oferty znacznie wcześniej, ale nie podał jednak ostatecznej daty okrojenia oferty. Biorąc pod uwagę 7-letni cykl życia modelu, silnik Diesla może zostać usunięty z gamy jeszcze w połowie dekady.

Co więcej, producent już informuje, że elektryczne volvo będą dostępne wyłącznie w internetowym salonie marki. Na razie nie są planowane zamknięcia 2400 punktów sprzedaży, ale sam proces dostarczania pojazdu, jak i sama oferta, mają zostać znacząco uproszczone. Ceny samochodów Volvo mają być "sztywne", czyli negocjacje z dealerem przejdą do historii. Samuelsson wierzy, że rozwinięty system offline będzie doskonale współpracował ze sprzedażą online.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)