Widziałem nowego Lexusa RX 500h na żywo. W końcu zmiany w środku, najbardziej intryguje silnik

Widziałem nowego Lexusa RX 500h na żywo. W końcu zmiany w środku, najbardziej intryguje silnik

Mateusz Żuchowski
06.06.2022 15:12, aktualizacja: 30.09.2022 11:04

Największy na polskim rynku SUV Lexusa doczekał się nowej, piątej generacji. Nim dotrze on do polskich salonów za kilka miesięcy, miałem okazję już sprawdzić jego wnętrze i poznać nowe silniki. Szczególnie zaintrygowała mnie najmocniejsza opcja.

Informacje na temat nowego Lexusa RX piątej generacji (a przynajmniej tego, co wiemy o nim do tej pory) przedstawiłem już w artykule dostępnym poniżej. Szczegółowo opisałem wygląd, zmiany w jego wnętrzu i wyposażeniu oraz nowe napędy, które zagościły pod maską.

Osobisty kontakt z tym modelem był jednak dla mnie szansą na wyrobienie sobie już pierwszej opinii. Dzięki temu mogę przekazać wrażenia na temat jego wyglądu, zauważalnie unowocześnionego wnętrza oraz ogłoszonych napędów. Szczególnie ciekawie zapowiada się najmocniejsza wersja RX 500h.

To pierwsza hybryda Lexusa, w której pierwsze skrzypce gra nie silnik wolnossący, a turbodoładowany. Oznacza to, że jest to całkiem nowa jednostka o pojemności 2,4 litra oraz czterech cylindrach. O skuteczniejsze wydobycie potencjału dynamicznego z takiej konstrukcji dba teraz kolejna historyczna nowość w hybrydzie Lexusa: sześciostopniowy automat, który zajął miejsce bezstopniowej przekładni e-CVT.

Jakie wrażenie robią na żywo te wszystkie zmiany, kiedy poznamy cennik i kiedy można spodziewać się pierwszych dostaw nowego Lexusa RX na polski rynek? O tym wszystkim opowiadam w powyższym filmie — zapraszam.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)