Zmień swoją teslę w… namiot. Projekt robi furorę na Kickstarterze

Zmień swoją teslę w… namiot. Projekt robi furorę na Kickstarterze

Zapowiedź Tentsla X1
Zapowiedź Tentsla X1
Źródło zdjęć: © YouTube | Tentsla
16.04.2023 21:44, aktualizacja: 17.04.2023 19:50

Tesla Model Y może teraz stać się kempingowozem z prawdziwego zdarzenia. Wszystko dzięki kickstarterowemu projektowi Tentsla, który dosłownie sprawia, że ten samochód może stać się rozbudowanym namiotem.

W 2019 roku Tesla wprowadziła w swoich autach tak zwany tryb kempingowy. Z jego pomocą można nawet w wyłączonym samochodzie podtrzymywać działanie klimatyzacji, gniazd zasilających oraz systemu inforozrywki. Co się jednak stanie, jeżeli ktoś weźmie ten tryb naprawdę na poważnie? Cóż, udowadnia to Tentsla, firma założona w 2021, której nazwa wcale nie jest przypadkowa.

Jak podaje portal CarScoops, namiot od firmy Tentsla to sposób na stworzenie z Tesli pełnoprawnego namiotu. Stelaż jest podłączany bezpośrednio do bagażnika, tworząc szczelną całość, a rozłożenie namiotu trwa zaledwie pięć minut. Co prawda z namiotu można korzystać, nawet nie posiadając tesli, lecz to właśnie integracja z tymi autami jest największą zaletą produktu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tentsla X1 tent, world first exclusively made for Tesla Camping #tesla #glamping

Rozłożony namiot oferuje we wnętrzu 4,7 m2 przestrzeni, co ma pozwolić na komfortowe spanie dla czterech osób. Namiot gwarantuje wodoodporność nawet do 6000 mm, a z całym opakowaniem waży 21 kg. Dzięki szczelnemu połączeniu z teslą, po uruchomieniu trybu kempingowego możliwe jest swobodne regulowanie temperatury we wnętrzu namiotu, co jest nieocenioną funkcjonalnością.

Jeżeli bylibyście zainteresowani kupnem tego wyjątkowego produktu, możecie to zrobić wspierając Tentslę na Kickstarterze. Ceny zaczynają się od 600 dolarów, czyli około 2500 złotych. Zbiórka cieszy się sporą popularnością. Celem było zebranie 5000 dolarów, zaś do teraz do teraz wpłacono 10-krotność (!) tej kwoty. Dostawy namiotów przewidziane są na maj 2023 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)