Mitsubishi Colt wraca do Europy. Powstanie w fabryce Renault

Mitsubishi Colt wraca do Europy. Powstanie w fabryce Renault

Podobieństwo do Clio widać np. na linii słupka C
Podobieństwo do Clio widać np. na linii słupka C
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Mateusz Lubczański
05.04.2022 08:17, aktualizacja: 10.03.2023 14:06

Po 10 latach nieobecności na rynek wraca Mitsubishi Colt. To model walczący w segmencie B. Już wiadomo, że będzie to hybryda, która powstanie przy współpracy z francuską marką.

Europejska oferta Mitsubishi specjalnie szeroka nie jest, ale marka nie zamierza opuszczać tego – jakby nie patrzeć – sporego rynku. W segmencie B ciągle gra Space Star, samochód wyjątkowo budżetowy i nieco nadgryziony zębem czasu. Jesienią 2023 roku w salonach ma obok niego pojawić się Colt.

Już wiadomo, że Colt powstanie na platformie CMF-B i będzie produkowany w zakładach Renault w Bursie. Tam powstaje też Clio, więc wszelkie znaki wskazują na to, że Colt będzie po prostu technicznym bliźniakiem francuskiego autka. Dostępny ma być układ hybrydowy, co jest bardzo dobrą wiadomością – ten w Clio odznacza się niebywale niskim apetytem na paliwo.

Producent chwali się, że Colt będzie dysponował "bogatym zestawem wyposażenia, najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi i pełną gamą układów napędowych". Przekonamy się o tym dopiero, gdy auto trafi do salonów. Na razie polski importer podzielił się jedynie powyższą grafiką.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)