Elektromobilność dotyka to, jak projektujemy budynki i miasta - architekt Marcin Mostafa o autach elektrycznych

W rozmowie z Mateuszem Żuchowskim, współzałożyciel i współwłaściciel pracowni WWAA architekci, która po raz pierwszy została globalnie doceniona za projekt polskiego pawilonu na Wystawę Światową w Szanghaju - Marcin Mostafa - zestawia wyzwania, jakie stoją przed producentami samochodów elektrycznych z tymi, jakie czekają architektów i urbanistów.

Przy okazji testu najnowszego, elektrycznego Mercedesa EQC, architekt Marcin Mostafa opowiada, o specyfice pracy architekta, o tym ile zajmuje mu dojazd na spotkanie rowerem, carsharingiem, własnym autem i samochodem elektryczny, oraz o tym, jak myślenie o projektowaniu budynków i miast musi się zmienić w obliczu nadchodzącej, elektromobilnej rewolucji.

Projektant, który stworzył m.in warszawską "Stację Mercedes" - wyjątkowy, kulturalny "pop-up store", w którym można było zarówno spędzić czas na wykładzie, wystawie czy imprezie, jak i napić się kawy, zjeść lunch i kupić Mercedesa — nie odmawia sobie również kilku predykcji i uwag dotyczących wyglądu współczesnych samochodów, oraz tego, w którą stronę powinien iść ich design…

Resztę zobaczcie sami w materiale wideo.

Partnerem treści jest marka Mercedes-Benz

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Treści cykliczne:

Największe i najdziwniejsze akcje serwisowe 2015 roku Telematyka pomaga rozwijać biznes. Jak działa ta technologia? Tłumaczymy krok po kroku Tour de France 2016 – ponad wiek giganta, ponad dekada wsparcia Škody Pinnacle Portfolio - najcenniejsza kolekcja wystawiona kiedykolwiek na aukcji [cz. 2 supersamochody] Agresywna jazda firmowym wozem to większe koszty dla pracodawcy Najlepsze reklamy motoryzacyjne 2014 roku Temat tygodnia: tydzień z hot hatchami Najwspanialsze współczesne samochody budowane przez firmy nadwoziowe: Carrozzeria Touring Superleggera Słynne kaski słynnych kierowców Formuły 1 Aktualna klasyfikacja generalna zespołów w Formule 1 (2016) W redakcji Autokult.pl #5: wyprawa do Szkocji, turbo-Up!, Fiesta ST200 i Volvo V40 Nowe Audi A5 i S5 kontra stare - jak się zmieniło niemieckie coupé?