A co, gdyby samochód na ciebie zamiauczał? W przypadku Tesli to możliwe

Właściciel Tesli wybrał sobie bardzo niecodzienny klakson
Właściciel Tesli wybrał sobie bardzo niecodzienny klakson
Źródło zdjęć: © GETTY | Bloomberg

02.06.2023 13:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ktoś trąbiący na ciebie klaksonem podczas jazdy zazwyczaj budzi zdenerwowanie. Ale co, jeśli dźwięk klaksonu byłby miauczeniem kota?

Kto by pomyślał, aby nagrać miauczenie kota, a następnie użyć go jako dźwięku klaksonu dla swojej Tesli? Otóż wpadł na to jeden z amerykańskich użytkowników TikToka. Nagranie stało się w sieci prawdziwym viralem. Możemy sobie tylko wyobrazić reakcje ludzi na drodze, gdy usłyszą "miauczenie" samochodu.

Tesla używa bowiem zewnętrznego głośnika zamontowanego w przedniej części samochodu, który jest używany do emitowania brzęczącego dźwięku, ostrzegającego przechodniów, że w pobliżu jest pojazd. Od 2019 roku pozwala też na załadowanie do systemu do pięciu niestandardowych dźwięków. Większość elektryków emituje charakterystyczny warkot lub dźwięk o niskiej częstotliwości, ale samochód od Muska jest pierwszym, który zastosował inne dźwięki do tego repertuaru.

Nietypowe dźwięki samochód wydaje jednak tylko podczas postoju. W czasie jazdy możliwy jest jedynie tradycyjny klakson. Charakterystyczne głośniki montowane są od 2019 roku, także osoby, które chciałyby się "pobawić" z klaksonem potrzebują całkiem nowego modelu auta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)