Acura zapowiedziała topowego NSX-a Type S. Niestety, będzie to wersja "na pożegnanie"

Acura zapowiedziała topowego NSX-a Type S. Niestety, będzie to wersja "na pożegnanie"

Acura NSX Type S
Acura NSX Type S
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/Acura
Filip Buliński
03.08.2021 09:47, aktualizacja: 10.03.2023 15:35

Chociaż to dopisek "Type R" najmocniej pobudza zmysły miłośników Hondy (i siostrzanej Acury), w przypadku obecnej generacji modelu NSX musi wystarczyć "Type S". Producent ujawnił, że 12 sierpnia zaprezentuje w pełnej krasie topowy wariant hybrydowego coupe, ale jest i zła wiadomość.

Nazywane niegdyś japońskim ferrari superauto z Kraju Kwitnącej Wiśni, wskrzeszone w 2016 r. jako hybryda z centralnie umieszczonym silnikiem, doczeka się topowej wersji Type S. Niestety, oznacza to też, że dni NSX-a są policzone. Przyszły rok będzie jego ostatnim, ale samochód zakończy go w pięknym stylu. Acura zaprezentuje 12 sierpnia, podczas Monterey Car Week, topową odmianę NSX Type S.

NSX Type S – Teaser

Już teraz producent podzielił się zacienionymi zdjęciami, które odsłaniają kilka detali. Poza specjalnym malowaniem czy wszechobecnymi plakietkami z "Type S" znajdziemy czerwoną pokrywę na silniku oraz czarne akcenty na spojlerze, klamkach czy felgach.

Jeśli chodzi o napęd - nie zdradzono dokładnych liczb. Wiadomo jedynie, że zarówno moc, jak i osiągi mają być lepsze. Można się więc spodziewać, że granica 600 KM zostanie przełamana, a czas przyspieszenia do setki może zejść w okolice 2,5 s (obecnie to 2,9 s). Acura zapewnia też, że odpowiednio zmodyfikowane zostanie podwozie.

Acura NSX Type S
Acura NSX Type S© fot. mat. prasowe/Acura

Tak, jak wspomniałem wcześniej, ma to być ostatnia wersja obecnej generacji NSX-a. Co dalej? Nie wiadomo. Producent zapewnia jednak, że nie zabraknie emocjonujących aut sportowych, które — rzecz jasna — będą się wpisywały w zelektryfikowaną politykę Hondy i Acury.

Potencjalny koniec NSX-a to niejedyna zła wiadomość. Jeśli chcecie zapolować na jego topową wersję, będziecie musieli się pospieszyć. Produkcja Type S będzie ograniczona zaledwie do 350 egzemplarzy, z czego aż 300 przeznaczonych jest na rynek północnoamerykański.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)