Alpine zapowiada elektryczną gamę. Będzie kilka niespodzianek

Alpine zapowiada elektryczną gamę. Będzie kilka niespodzianek

3 nowe modele na prąd - tak wygląda przyszłość Alpine.
3 nowe modele na prąd - tak wygląda przyszłość Alpine.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Alpine
Aleksander Ruciński
30.06.2021 13:10, aktualizacja: 10.03.2023 15:41

Alpine, czyli prestiżowa i sportowa marka Renault, nie zamierza ograniczać się wyłącznie do oferowanego obecnie A110. W planach są już kolejne modele należące do różnych segmentów rynku. Co ciekawe, wszystkie z elektrycznym napędem.

Wskrzeszenie Alpine to plan, za którym Francuzi stoją murem. Po zadomowieniu się na rynku zamierzają pójść za ciosem i znacząco poszerzyć gamę sportowych propozycji. Podczas konferencji EWays Electro Pop potwierdził to sam szef Renault, Luca de Meo.

Obecnie jedynym samochodem w gamie Alpine jest sportowe coupe A110. W najbliższych latach ma się to jednak zmienić. A110 zostanie zastąpione elektrykiem stworzonym we współpracy z Lotusem. Auto zapoczątkuje nową historię marki.

Ta w przyszłości ma zyskać także hot hatcha i grand tourera. Każdy z modeli został już wstępnie przedstawiony na wizualizacjach. Na chwilę obecną trudno jednak stwierdzić, jak bardzo linie widoczne na grafikach będą odpowiadać rzeczywistości.

Pewnym jest za to, że hot hatch ma bazować na platformie CMF-BEV, a więc elektrycznym odpowiedniku płyty wykorzystywanej np. w nowej Dacii Sandero. Kształt przedniego słupka i dachu przypomina nieco kultowe Renault 5 wymieszane z pierwszą generacją Clio. Design może więc okazać się całkiem atrakcyjny. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że technikalia i osiągi będą równie intrygujące.

Grand Tourer ma z kolei pełnić rolę flagowego modelu marki, łącząc sport z komfortem. Tutaj bazą będzie platforma CMF-EV opracowywana z myślą o autach kompaktowych i klasy średniej. Poza przestrzenią i luksusem Alpine obiecuje też niezły zasięg - do 560 km na jednym ładowaniu.

Modelowa ofensywa rozpocznie się nie później niż w 2024 roku, lecz już niebawem powinniśmy zobaczyć koncepty stanowiące zapowiedź nadchodzącej przyszłości.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)