Apple podobno chce zrobić samochód elektryczny. Może być gotowy za kilka lat

Apple podobno chce zrobić samochód elektryczny. Może być gotowy za kilka lat

Apple powraca do planów budowy samochodu - twierdzi Reuters.
Apple powraca do planów budowy samochodu - twierdzi Reuters.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
22.12.2020 09:48, aktualizacja: 13.03.2023 10:19

Amerykański gigant ze świata elektroniki użytkowej powraca z planami stworzenia własnego samochodu. Jak donosi agencja Reuters, auto ma być gotowe już w 2024 roku. Sam producent odmówił jednak komentarza w tej sprawie.

Plotki dotyczące samochodów Apple pojawiają się równie szybko, co znikają. O podobnych planach słyszeliśmy już w 2015 roku. Kilkanaście miesięcy później Amerykanie porzucili jednak projekt, informując, że wolą skupić się na dostarczaniu oprogramowania dla branży motoryzacyjnej. Co więcej, niedawno z samochodowego działu firmy zwolniono około 200 osób.

Najwyraźniej jednak Apple zamierza podjąć kolejną próbę. Tak przynajmniej twierdzi Reuters, który powołuje się na wewnętrzne źródła. Według doniesień agencji pierwszy samochód Apple miałby być gotowy już w 2024 roku. Co warte odnotowania, nie będzie to w 100 proc. samodzielna konstrukcja.

Amerykanie zamierzają bowiem polegać na poddostawcach niektórych rozwiązań - w szczególności systemów LIDAR będących podstawą rozwiązań z zakresu autonomicznej jazdy czy wsparcia kierowcy. Oczywiście auto Apple będzie napędzane prądem z autorskich baterii producenta, charakteryzujących się dużą wydajnością przy zachowaniu niskich kosztów produkcji.

Przedstawiciele firmy na razie nie odnieśli się do medialnych doniesień. Możliwe, że coś jest na rzeczy, ale warto mieć na uwadze, że podobne wieści słyszeliśmy już w przeszłości i niewiele z nich wynikło. Ewentualne plany może też pokrzyżować pandemia koronawirusa. Pozostaje mieć nadzieję, że niebawem poznamy więcej szczegółów pozwalających rozwiać ewentualne wątpliwości.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)