BMW pokazało więcej. Concept XM może być topowym SUV-em Bawarczyków

BMW pokazało więcej. Concept XM może być topowym SUV-em Bawarczyków

Już sam przód mówi nam wiele na temat tego, czego po aucie należy się spodziewać
Już sam przód mówi nam wiele na temat tego, czego po aucie należy się spodziewać
Źródło zdjęć: © mat. pras.
Tomasz Budzik
27.11.2021 10:59, aktualizacja: 10.03.2023 14:36

Gigantyczne nerki, ostre linie i wysoka, brutalnie poprowadzona przednia część samochodu – tak w skrócie opisać można wygląd tego fragmentu nadchodzącego Concept XM, który zdecydowało się ujawnić BMW.

Po ujawnionym przed tygodniem pierwszym teaserze Bawarczycy opublikowali grafikę przedstawiającą przód modelu Concept XM. Choć nazwa jest zmotoryzowanym znajoma, auto nie ma nic wspólnego z produkowanym przed laty citroënem. To potężny SUV, którego wygląd sugeruje wybitnie sportowe własności.

Elementy nadwozia są potężne i geometryczne. Wysoki pionowy front współgra z małymi światłami o interesującym kształcie i przyciągającymi wzrok, podświetlonymi nerkami. Tak, są one gigantyczne, co raczej nie może dziwić w świetle ostatnich dokonań Bawarczyków. Nad lewym kołem znajduje się klapka zakrywająca gniazdo, mające służyć do ładowania auta.

Jak łatwo zgadnąć, Concept XM ma być zelektryfikowanym SUV-em. Według informacji z kuluarów nie ma być to jednak auto w pełni elektryczne. Chodzi więc o hybrydę plug-in. Rozmiar samochodu i charakterystyka jego wyglądu sugerują, że może być to topowy spalinowy SUV BMW. Nie będzie więc mogło brakować mu mocy. Jak informuje "Motor1", mówi się, że pod maską tego potwora pracować ma silnik V8 o pojemności 4,4 l. Łącznie hybrydowa jednostka napędowa ma oddawać do dyspozycji kierowcy około 750 KM mocy.

Premiera Concept XM ma nastąpić niebawem. Trudno powiedzieć, czy będzie to auto ekologiczne, ale z pewnością będzie budziło emocje.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)