Box dachowy, z którym pojedziesz ponad 200 km/h. Musisz tylko mieć porsche

Box dachowy, z którym pojedziesz ponad 200 km/h. Musisz tylko mieć porsche

Taycan wygląda świetnie nawet z bagażnikiem na dachu.
Taycan wygląda świetnie nawet z bagażnikiem na dachu.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Porsche
Aleksander Ruciński
06.05.2021 08:29, aktualizacja: 10.03.2023 15:49

Taycan może pochwalić się całkiem sporą przestrzenią ładunkową. Gdyby jednak komuś było mało, zawsze może dokupić opcjonalny box dachowy. Niemcy właśnie uzupełnili ofertę o takie rozwiązanie. Jak przystało na coś od Porsche, jest ono dostosowane do szybkiej jazdy.

Większość producentów boksów dachowych ze względów bezpieczeństwa nie zaleca przekraczania prędkości 130 km/h podczas korzystania z takich akcesoriów. W przypadku gdybyście chcieli jeździć szybciej z pomocą przychodzi Porsche, które właśnie zaprezentowało akcesoryjny bagażnik dla modeli Taycan oraz Taycan Cross Turismo.

Jak przystało na tę markę, box charakteryzuje się podwyższoną odpornością na szybką jazdę, co udowodniono podczas licznych testów w tunelu aerodynamicznym. Producent gwarantuje bezpieczne użytkowanie nawet przy prędkościach rzędu 200 km/h. To nie jedyna zaleta tego rozwiązania.

Porsche zapewnia bowiem także o łatwym montażu i sporej praktyczności. Bagażnik ma aż 480 litrów pojemności, co pozwala bez problemu zmieścić np. 3 deski snowboardowe lub inny ładunek. Ważne, by nie przekroczyć dopuszczalnej ładowności wynoszącej standardowe 70 kg.

Bagażnik dachowy Porsche
Bagażnik dachowy Porsche© mat. prasowe / Porsche

Klienci mogą wybierać spośród kilku kombinacji kolorystycznych dopasowanych do barw nadwozia Taycana. W ofercie m.in. klasyczna czerń, srebro Dolomite Silver, biel Carrara i szarość Volcano Grey. Co więcej ceny, jak na produkt Porsche, wydają się całkiem rozsądne - za standardową wersję bagażnika trzeba wyłożyć 1150 euro.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)